Przychodnia dla Zwierząt

Coś nie czuję

Proszę Szanownych Państwa, jako niesforne dziecko byłem temperowany przez rodziców, silniejszych kolegów z podwórka i dzielnicowych. Temperowanie miało zwyczaj wymiar cielesny, więc szybko znalazłem obszary do życia w kolektywie społeczeństwa. Zacząłem się uczyć, zdobyłem zawód i dałem się zaprząc do płacenia ZUS i podatków.

Chciałbym, aby nasze sejmy jak najkrócej przechodziły okres młodzieńczego buntu, aliści z zaprzężeniem dla społeczeństwa.

Niech Anna Grodzka wyjawi zawczasu, dlaczego nie możemy się doczekać dwóch sprawnych autostrad. Tych z północy na południe i z zachodu na wschód. Chciałbym, aby pani poseł wraz z resztą udowodniła zasadność swojego sprawowania mandatu. Czy Pani była kiedyś Panem, to nie ma znaczenia. Dowód osobisty jest gwarantem danych.
Polsce dzieje się krzywda, więc pokaż Pani działanie, a nie dyskusje o swojej przeszłości.
„Jaja” to atrybuty mężczyzn i kobiet z klasą.

Autostrada zachód – wschód to dochodowa alternatywa dla portu w Hamburgu i potencjalna odpowiedź gospodarcza Polski dla gazociągu wzdłuż Bałtyku. Mając już parę złotych przywiezionych przez premiera Tuska, warto przestać się wygłupiać w tonach pudru. Stawiam na Panią i czekam na wyniki. Gdyby potrzeba było jakiejś „ściągi”, to zapraszam panią i każdego uczciwego posła.

Proszę Szanownych – zima wciąż trwa. Tak jak ja mam zapotrzebowanie na wysoką jakość demokracji, tak zwierzaki mają wysokie zapotrzebowanie na jakość żywienia. Historia suchego jedzenia dla domowych pupili sięga ok 160 lat. Przez 150 lat produkcja odbywała się w sposób intuicyjny. Od 10 lat fizjolodzy weterynaryjni znają zasady przemian metabolicznych psów i kotów. Dzięki badaniom m.in. Waltham Centre for Pet Nutrition dowiadujemy się, że pies i kot to gatunki zgoła różne. Nie mogą jadać w tej samej stołówce.

Prosty wiosek – karmę dla psów kupujemy dla psów, a karmę dla kotów kupujemy dla kotów. Często dowiaduję się, analizując schorzenia skórne, układu moczowego, gastrycznego i jamy ustnej, że właściciele piesków dają kocią karmę.... bo im bardziej smakuje.   

To prawda, kocie jedzenie jest dużo bardziej atrakcyjne i syte ze względu na dużo większą zawartość białka.
Metabolizm kotów polega na tym, że ich przemiany są bardzo intensywne. Śpiący na kaloryferze kot metaboliczne jest jak w trakcie treningu. Dzięki temu po przebudzeniu, charakterystycznym ziewnięciu i pokazaniu kłów jest w stanie skoczyć na wysoką szafę. Siła mięśni kota jest nieprawdopodobnie duża. Dwu-, trzy-, czterokilowe zwierzaczki potrafią być prawdziwym utrapieniem w gabinecie weterynaryjnym podczas szczepień czy obcinania pazurków.

Kot jest zwierzęciem które potrzebuje karmy często i jak najwyższej jakości. Kot źle znosi głodówkę i niską jakość pokarmu.

lek. wet. Zygmunt Kosacki