Przychodnia dla Zwierząt

Kleszcze, komary, sztuczny tłok

Proszę Szanownych Państwa – każdy ma prawo krytykować swojego ojca. Aliści zdziwienie budzą wypowiedzi Jarosława Wałęsy o antygejowskim i antylesbijskim tacie. Można, będąc politykiem, myśleć o słupkach wybieralności. Lecz podstawowa zasada ptaków mówi, aby nie kalać własnego gniazda nawet w okolicznościach emocjonalnej przesady. W obecnym PRL-u jak kniaź Jaroszewicz prawo można nadal nagiąć proporcjonalnie do szybkości motocykla, ale natury się nie da.

Pan z panem ani pani z panią dzieci mieć nie będą. Choć bardzo chcą. Na Jarosława Wałęsę nie głosowałem i głosował nie będę. Na Lecha Wałęsę tak i tego się nie wstydzę. Szkoda, że p. Jarosławowi zabrakło zwykłej rodzinnej  kindersztuby.
Geje i lesbijki, jak my, hetero, jesteśmy i będziemy dla siebie inni, aliści mamy wspólną konstytucję. Tej się trzymajmy. Po co ten sztuczny tłok? Nie zamierzam psychicznie być w oślej ławce za to, że moja żona urodziła nam syna.

A teraz do weterynaryjnej rzeczy. Proszę Szanownych - czekają nas ciężkie lata z robalami. Po raz pierwszy od 1984 roku notuję inwazję pcheł o tej porze. Od końca lutego mam kocich, rzadziej psich pacjentów z wyraźnym świądem i charakterystycznymi wyłysieniami postępującymi od nasady ogona w kierunku głowy. Pragnę przypomnieć, że mitem jest powiedzenie, że każdy zwierzak musi mieć swoją pchełkę. Nie może mieć żadnej. Pchły namnażają się geometrycznie. Oprócz wysysania krwi powodują syndromy dermatologiczne, a także są wektorami tasiemczyc. Jaja tasiemców mogą być powodem nietypowych zoonoz, zawłaszcza u dzieci i dorosłych z obniżoną odpornością. Zgodnie z cyklem natury obudziły się kleszcze. Na razie w pobliżu Wisły i w otaczających nas lasach. Za chwilę będą wszędzie. Przypominam: babeszjoza, borelioza i wirusowe zapalenie opon mózgowych są już zagrożeniem. W końcu maja i początkach czerwca zaczną pojawiać się komary, a wraz z nimi inwazje robaków płucnych u zwierząt i podskórne zoonozy u ludzi. Proszę o jak najszybsze rozpoczęcie profilaktyki przeciw owadom. Bez względu na płeć, wybór polityczny i zainteresowania intymne właścicieli.
PS.

Zdanie o obecnym PRL-u jest użyte świadomie, bowiem mimo uczciwego płacenia podatków i uczciwego bytu obywatelskiego państwo polskie nadal przypomina bizancjum i jest wymierzone przeciwko jego obywatelom.

lek. wet. Zygmunt Kosacki