Przychodnia dla Zwierząt

Gigant Wenery

Proszę Szanownych Państwa - ciągle słychać, że robimy krzywdę dzieciom. Z serii patologii był noworodek z 4,5 promila c2h5oh. Nie rozumiem oburzenia mediów. Nasza Matka czyli Sejm, Senat i Rząd daje nieustanne przykłady niezłego szmergla. Często kaleczy nas, niekiedy zabija. Do czego się nie dotkną od 20 lat posłowie i ministrowie, premierzy, to chwieje się. Co rodzi moją nadzieję - wielu polityków chce zrywać się na przysłowiowy gigant do Brukseli. Tak, emigrujcie jako „byli....”! Jak najszybciej zaproście swoich szefów. Zniknijcie choć na kilka tygodni lub do końca świata. Wyborczo zróbmy tak, aby patologiczny wid naszych Panów już nie wrócił.

Proszę Szanownych - w przyrodzie tegoroczna wiosna wcześniej niż zwykle usposabia do wielu patologii. Miłosny cykl psów skutkuje ucieczkami, niechcianymi ciążami. Nasila się obecność pobudzonych erotycznie piesków przed posesjami w parkach, małych uliczkach, autostradach. Od urodzenia wiem, że na miłość nie ma lekarstwa, ale jako trybun lekarzy weterynarii mam odmienne zdanie. Szaleństwu Wenery u zwierząt można skutecznie i odpowiedzialnie zapobiegać. Pierwszym i podstawowym etapem jest antykoncepcja. Starajmy się u suk i kotek, aby ruja nie wystąpiła. Jest wiele skutecznych odmian progesteronu, za pomocą którego jesteśmy w stanie wyciszyć każdą samicę.

Chciałbym - abyście stosowali Państwo tę metodę jak najkrócej. Docelową metodą pozbawienia rui i płodności niech będzie sterylizacja chirurgiczna. Zapewniam, że ile by nie kosztowała – jest to najskuteczniejsza i wbrew pozorom najtańsza metoda prewencji. Każdy gabinet weterynaryjny oblepiony jest ogłoszeniami o zagubionych i znalezionych pieskach. Każdy z nas, lekarzy weterynarii, stara się pomóc w odzyskaniu zguby. Zwierzaki zachowują się naturalnie w relacjach zewu natury. Aliści, każdy taki przypadek to przykład nieodpowiedzialności człowieka – nasz. Władze są przeciwko nam, ale my nie bądźmy przeciwko zwierzętom. O konsekwencjach niekontrolowania popędu płciowego napiszę w kolejnych wydaniach NGP.

lek. wet. Zygmunt Kosacki