Biedronka wniebowzięta

Coraz bardziej przerażają mnie religie. Zasadność budowania meczetów w tradycyjnie świeckich miejscach oblewana jest morzem krwi mieszkańców Afryki Północnej. W Warszawie kościół zbudowany w Parku Szczęśliwickim przeszedł bez echa i był jednym z ważnych powodów mojej wyprowadzki z Ochoty. Ten park budowałem w czynie społecznym za Gomułki i za Gierka. Jest obywatelski i społeczny. Przesadna świeckość zwłaszcza „pod stołem” też nie wychodzi Polakom na zdrowie. Widzę, jak powstają megailości Biedronek, Lidli, Kauflandów itd. nie płacących podatków do Skarbu Państwa i źle opłacających swoich pracowników. Są wszędzie i mają wyśmienite lokalizacje. Króluje taniocha, brak jakości i pół dnia agresywnych reklam w tv. Wokół nich upada polski handel i usługi – biedniejemy. Czy tego chcieliśmy? Co na to ambona, która tradycyjnie przyssała się do jajników parafianek. Od Rostowskiego znam odpowiedź - deficyt.

Proszę Szanownych Państwa, aby sobie nie stwarzać dodatkowych kłopotów, będziemy kontynuować temat fizjologii rozrodu i sensu antykoncepcji. Tym razem u kotek. Powodem jest fraza wpisana w Google: Oddam kota. Wynik: Około 79 400 wyników – linków w 0.18 s. Lubimy skrajną taniochę? Wpisałem zatem: oddam kota za darmo. Wynik - około 138 000 wyników-linków (w 0.22 s). Proszę Szanownych, to są tylko linki! W nich portale, strony gdzie można znaleźć setki kotów do oddania za darmo! Pierwszy link Morusek. Po zsumowaniu niechcianych kotów ze wszystkich  regionów Polski wyszło dwa tysiące trzydzieści dwa koty! Szok. Sprawdzam dalej losowo - portal Lento - koty z całej Polski. W nim sześćdziesiąt siedem stron – zawierających trzy tysiące trzysta szesnaście ofert ze zdjęciami. Strona dziesiąta w wyszukiwarce Tablica.pl. Wybieram rejon Warszawa - ok. tysiąca kotów do oddania. Strona piętnasta, link - oddam zwierzęta - Istotne.pl. ok 20 kotów w Bolesławcu.

Chylę kapelusz do nóg tym, którzy niosą zwierzakom pomoc ze szczerym, otwartym sercem. Nie sposób wymienić wszystkich.

Jako jedną z nich wymienię dziś osobę znaną, o której szlachetności dowiedziałem się przed chwilą podczas mojego prywatnego, dziennikarskiego śledztwa. Znalazłem milionyprzyjaciół.pl, a tam Filipa Łobodzińskiego. Warto przyjrzeć się milionyprzyjaciół.pl bo strona niebanalna, duża dawka wiedzy, dobra energia i Mleczko. Nasz Andrzej Mleczko, niezależny i wesoły jak Szczęśliwice za komuny. Panie Filipie, pokoleniowo oddaję szacunek za anomimowość, stojącą za ogromem pracy.

Oczywiście, nie napiszę o owulacji prowokowanej kopulacją u kotek z powodu braku miejsca. Obiecuję w przyszłym felietonie. Musiałem opisać te zatrważające fakty, które odkryłem w niedzielny wieczór. Niestety, leczymy objawy. Moim zdaniem jesteśmy bezduszni, nieodpowiedzialni i okrutni dla zwierząt poprzez złe prawo (Sejm, Senat, rząd, samorządy), wykształcenie i wzorce (rząd, rodzina, katolicyzm, islam, judaizm) i religie, których doktryny totalnie odbiegają od praktyki, a szary obywatel nie ma wpływu na religijnych urzędników, bo przed kościołem żadnego wyznania nie wystawia się urny, tylko tacę. Biedroneczko, leć do nieba…

lek. wet. Zygmunt Kosacki