Przychodnia dla Zwierząt

Czas honoru dla zwierząt c.d.

Proszę Szanownych Państwa, i wyszło na moje. Program red. Sekielskiego potwierdził moje widzenie skandalicznej „opieki nad zwierzętami” w Polsce. Kolejny wysyp dewiantów w habitach potwierdził konieczność izolacji ich od społeczeństwa. Wyprowadźmy religię ze szkół. Pieniądze przeznaczmy na wyjazdy do zachodnich stolic, niech dzieci i młodzież wreszcie zobaczą, jak można normalnie żyć i nie bać się o godność. Ustawa o „ochronie zwierząt” doprowadza do wzrostu bezpańskości i defraudacji. Jest do poprawki, drodzy posłowie. W niewielu kwestiach zgadzam się z Jarosławem Kaczyńskim. Aliści obecność w referendum uważam za akt szacunku dla demokracji. PO już przegrała osobą p. Waltz. PIS szczęśliwy z kolejnej przepychanki. Przegrać czy wygrać demokratycznie to nie dyshonor. Przekonajmy się, ilu jest logicznie myślących. 

Wróćmy do honoru zwierząt

Zwierzę, jak i człowiek, odczuwa wszelakie emocje, w tym cierpienie. Jako zależnemu od człowieka, z mocy prawa należy się mu poszanowanie, ochrona i opieka, w tym prawo do godnej śmierci. Czy takie sformułowanie mogłoby się znaleźć w następnej wersji ustawy? W niektórych kręgach kulturowo-religijnych długo będziemy czekali na realizację takiej deklaracji. W ostatniej awanturze, w kolejnym temacie zastępczym o ubój rytualny wykazaliśmy kołtunizm. Czy zwierzę zostanie zabite u nas czy za granicą nadal nie zmienia opcji udręczenia.

Ubój rytualny miał sens w erze przedlodówkowej i przedzamrażarkowej. W lodówce religii jest najmniej, ale kapłani zalecali tą metodę ze względów sanitarnych. W dzisiejszych ubojniach zwierzęta też są wykrwawiane, ale czas uśmiercenia jest jak najkrótszy. Każdy zakaz jest aktem braku chęci rozwiązania problemu. Chciałbym, aby Sejm odwołał jak największą ilość ustaw zakazujących. Chciałbym, aby wraz z rządem i kościołami przyjął postawę Green Peace.

Postawił na ciągłe ujawnianie faktów i edukację. Jeżeli młodzi wyznawcy Mojżesza i Allaha będą widzieli, jak pozyskuje się mięso do ich potraw, to może z czasem przyszli duchowni wykażą mądrość naszego Papieża, który wprawdzie po 500 latach, ale przyznał rację Galileuszowi. Ukłonem nazwałbym listy episkopatów krajów chrześcijańskich w intencji praw zwierząt do godnej śmierci. Jak znam życie, odpowiedź byłaby na początku jedna. Aliści pokazywanie poprzez szkoły, uczelnie i media prawdy obywatelom polskim innych wyznań skruszyłoby sumienie w globalnym wymiarze. Chyba, że zabraknie prądu.

lek. wet. Zygmunt Kosacki