Obiektywny POradnik

Przedświąteczne porządki

Miniony weekend obfitował w ciekawe i istotne wydarzenia dla Warszawy. Odnotować przede wszystkim należy, że Rada Miasta uchwaliła budżet dla Warszawy na 2014 rok, a co za tym idzie, zatwierdzone zostały załączniki budżetowe wszystkich dzielnic. Dzielnice najbardziej potrzebujące otrzymały dodatkowe środki. Do takich od dawna należy Białołęka, ponieważ jest najmłodszą i najszybciej rozwijającą się dzielnicą. Dlatego ważne jest, że dzięki staraniom rady i zarządu dzielnicy Białołęka otrzymała dodatkowe 880 tys. zł z rezerwy ogólnej na budowę dwóch placów zabaw. Pierwszy z nich powstanie przy ulicy Echa Leśne, a drugi w Parku Picassa na Tarchominie. Oba place zabaw będą miały wydzielone części dla dzieci młodszych do lat 3 oraz dla dzieci starszych od 4 do 12. lat. Mali mieszkańcy Białołęki będą mogli korzystać z zestawów zabawowych, huśtawek, bujaków, a starsi pobawią się na trampolinach i zjeździe linowym. Natomiast rodzice i dziadkowie bawiących się maluchów będą mogli odpocząć na ławkach. Place zostaną ogrodzone, dosadzone będą krzewy, a rosnąca już roślinność będzie wypielęgnowana. Na tym jednak nie koniec, gdyż poza tym budżet dzielnicy wzbogaci się o dodatkowe 350 tys. zł na biblioteki i ośrodek kultury. Ponadto również na wniosek radnych Białołęki przyjęty na sesji nadzwyczajnej w dniu pamięci o Żołnierzach Wyklętych, nadana zostanie nazwa rondu u zbiegu ulic Mehoffera i H.Ordonówny w pobliżu tarchomińskiego cmentarza. Patronem będzie pułkownik Łukasz Ciepliński, bohaterski żołnierz zbrojnego podziemia, działającego w czasie wojny i po wojnie w czasach stalinowskich. Stracony w więzieniu przy Rakowieckiej w 1951 r.

W ubiegłą sobotę zakończona została charytatywna akcja ZaRadny Mikołaj, prowadzona przez kilkoro radnych Białołęki. Przez dwa tygodnie zebraliśmy w dużych sklepach prawie tonę produktów pierwszej potrzeby dla najuboższych rodzin w dzielnicy. Zapakowaliśmy te artykuły w ponad 150 paczek i prowadzimy dystrybucję pod adresy wskazane przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzięki hojności zwykłych ludzi, przekazujących część swoich zakupów do specjalnie oznaczonego wózka, możemy ogłosić wielki sukces tej akcji. Dzięki Państwa pomocy mamy nadzieję, że święta w najbiedniejszych rodzinach będą weselsze i przyjemniejsze.

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, pragnę złożyć wszystkim czytelnikom i redakcji NGP wspaniałego czasu spędzonego w rodzinnej atmosferze, radości i nadziei na lepsze jutro płynącej z narodzonej w Betlejem dzieciny. A w nadchodzącym roku, który przyniesie wiele ciekawych wydarzeń, m.in. wybory do Parlamentu Europejskiego, wybory samorządowe czy mistrzostwa świata w piłce nożnej, życzę Państwu wszelkiej pomyślności i sukcesów czyniących ten Nowy 2014 Rok lepszym od roku 2013 i niekoniecznie lepszym od 2015…

Paweł Tyburc (PO)
przewodniczący Rady Dzielnicy
Białołęka m.st. Warszawy
pawel.tyburc@wp.pl