Brave Kids na Pradze

Po raz drugi mieszkańcy Pragi będą mogli zaprosić do swych domów młodych gości m.in. z Afganistanu, Nepalu, Brazylii, Grenlandii, Rumunii, Zimbabwe, Rosji, Indii – uczestników projektu Brave Kids (Odważne dzieci). W połowie czerwca do Warszawy przyjedzie 120 dzieci, od 7 do 16 lat, które będą brać udział w warsztatach artystycznych i pokazach w Centrum Promocji Kultury Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej. Spędzą w gościnnych domach dwa tygodnie, pojadą też na tydzień do Kraśnic na Dolnym Śląsku, gdzie wspólnie będą ćwiczyć do pokazu finałowego tańce, śpiew, grę na instrumentach. Finał odbędzie się w muszli koncertowej Parku Skaryszewskiego.

Aleksandra Ośko z Fundacji „Świat na wyciągnięcie ręki”, która w ubiegłym roku gościła 11-letnią Ani i 13-letnią Ruso z Gruzji, mile wspomina ich pobyt. Jest mamą 5-letniego Szymona i 3-letniego Kajtka. Mimo różnic płci i wieku oraz trudności z porozumiewaniem językowym – dzieci bardzo chętnie bawiły się razem.

„To doskonała okazja do budowania i integracji społeczności lokalnej. Z doświadczenia wiemy, że gdy dzieci już wyjadą, rodziny goszczące podtrzymują szczególną więź, opartą na tym niezwykłym doświadczeniu. Chcemy, aby mieszkańcy Pragi włączyli się w ten wyjątkowy projekt” – mówi Justyna Warecka, koordynatorka projektu Brave Kids w Warszawie.

W każdym gościnnym domu przez 2 tygodnie przebywać będzie dwoje dzieci, którym trzeba zapewnić nocleg, śniadanie i kolację, dowieźć na zajęcia (godz. 9 – 17) i z powrotem, włączyć w życie rodziny. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca kwietnia. Formularz zgłoszeniowy chętni znajdą na bravekids.eu. Bliższych informacji udziela Aleksandra Ośko, tel. 501 318 949.

Aby projekt się udał, potrzebni będą także wolontariusze – do opieki podczas warsztatów, pomocy przy posiłkach i spacerach w czasie przerwy. Zgłoszenia do tej formy udziału w projekcie przyjmuje Magdalena Sokołowska, tel. 514 529 211.