Dwa testamenty

Kto grzebał w księgach wieczystych?

Sporo się dzieje ostatnio w sprawie kamienic przy Tykocińskiej 30 i 40, przejętych przez Mirosława Krzeszewskiego na podstawie sfałszowanego testamentu. Miesiąc temu pisaliśmy o wyroku sądu, w którym wreszcie nazwano to przejęcie kradzieżą.

Niewiele jak na razie z tego faktu wynika dla mieszkańców owych kamienic, którzy nadal płacą horrendalne czynsze i są zagrożeni eksmisjami. Mieszkańcy już dwukrotnie spotkali się z europosłem Januszem Wojciechowskim i senatorem Grzegorzem Wojciechowskim, którzy deklarują pomoc.

Sprawa nabiera coraz bardziej kryminalnego charakteru. Jak się okazuje, ktoś grzebał w księgach wieczystych budynków przy Tykocińskiej na tyle skutecznie, że zaginęły pewne ważne dokumenty. Kto – na razie pozostaje tajemnicą. Mieszkańcy będą się zwracać do Prokuratury Generalnej, tymczasem przypomnieli swoją sprawę dużemu, ogólnopolskiemu dziennikowi i zgłosili ją do programu interwencyjnego jednej z prywatnych telewizji.

W tym tygodniu odbędzie się komornicza licytacja obrazów Adama Kozłowskiego, artysty malarza, mieszkańca Tykocińskiej, który zalega z opłatami za czynsz. To dramatyczne dla artysty zdarzenie będzie miało miejsce, o ironio ... w Wielki Piątek. Środki uzyskane z licytacji zabezpieczą roszczenie dewelopera zarządzającego budynkiem, który notabene nabył kamienicę w złej wierze, mając pełną świadomość, że została ukradziona.

Bezmiar niesprawiedliwości i uchybień urzędów i sądów w tej sprawie skłonił mieszkańców do zorganizowania w DK Zacisze cyklu spotkań na temat świadomości prawnej obywateli naszego kraju i możliwości obrony przed sytuacjami podobnymi do tej, opisywanej przez nas.

(egu)