Nie dla „autostrady” Światowida

16 maja, w piątek, o godz. 18.30 w siedzibie Urzędu Dzielnicy Białołęka odbędzie się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami ZTM w sprawie poszerzenia ulicy Światowida.

Wielu mieszkańców Białołęki przeciwnych jest bezsensownemu poszerzaniu osiedlowej ulicy Światowida i zamianie jej w ten sposób w arterię podobną do autostrady. Trwa akcja protestacyjna. W różnych punktach dzielnicy zbierane są podpisy od przeciwników inwestycji. Do akcji można dołączyć również na facebooku.

O ile pierwszego etapu inwestycji, obejmującego budowę linii tramwajowej od mostu im. Marii Curie-Skłodowskiej do ul. Mehoffera prawdopodobnie nie da się już zatrzymać, ponieważ prace są w toku, o tyle może uda się powstrzymać drugi etap, przewidujący przebicie ulicy Światowida przez wydmę przy ul. Leśnej Polanki aż do pętli w Winnicy. W tym celu zorganizowano spotkanie mieszkańców Białołęki z przedstawicielami ZTM w ratuszu Dzielnicy Białołęka. Radny Wojciech Tumasz potwierdził termin spotkania na 16 maja o godzinie 18.30.

Budowa linii tramwajowej na Tarchomin, a co za tym idzie poszerzenie ulicy Światowida, to inwestycja miejska, a więc może ją zastopować tylko prezydent miasta. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia. Ta inwestycja dotyczy wszystkich, bo wszyscy za nią zapłacimy, również w dosłownym znaczeniu. Inwestorem nie tylko budowy torowiska ale także dodatkowej jezdni ulicy Światowida, jest przecież Zarząd Transportu Miejskiego, czyli spółka miejska na którą wpływ ma właśnie prezydent miasta.                      
 

J.K.