NOC MUZEÓW 2014 już 17 maja

To już 11. niezwykła kulturalna noc w Warszawie. Muzea, galerie artystyczne, instytucje kultury i nie tylko, przygotowały mnóstwo atrakcji. Program jest tak bogaty, że warto zaplanować zwiedzanie według jakiegoś klucza. Jak co roku, ciekawie zapowiada się Noc Muzeów na Pradze.

Mieszkańcy stolicy, jak zwykle, mogą liczyć na nowości. W tym roku po raz pierwszy dla warszawiaków udostępnione zostaną: ambasada Włoch, Komenda Główna Policji, Polska Agencja Prasowa i Teatr Powszechny.

W Teatrze Powszechnym warszawiacy zwiedzą pracownie teatralne i magazyny, czyli miejsca na co dzień niedostępne dla widzów. Komenda Główna Policji udostępni zwiedzającym gabinet komendanta głównego policji oraz miejsca narad kierownictwa polskiej policji – salę generalską. Mieszkańcy stolicy będą także mieli okazję zobaczyć salony reprezentacyjne ambasady Włoch oraz biura ambasadora. Natomiast Polska Agencja Prasowa zaprasza tej nocy do budynków dawnej Drukarni Naukowo-Technicznej przy ul. Mińskiej 65, gdzie w postindustrialnych wnętrzach będzie można m.in. oglądać wystawę „25 lat polskich przemian” w kadrze fotoreporterów PAP. Wystawa otwarta zostanie w czerwcu, podczas Nocy Muzeów będzie ją można oglądać przedpremierowo.

Ciekawą ofertę przygotowały praskie galerie artystyczne. Galeria N’69 przy ul. Tarchomińskiej 9 zaprasza na godz. 20.00 na wernisaż Kuby Cwieczkowskiego w ramach projektu „Artystyczna Tarchomińska 2014”, pokaz obrazów przeznaczonych na aukcję „Artyści dla Fundacji Artbarbakan”, oraz na coroczną akcję „Nocny Przegląd Magazynu”.

Warto będzie zajrzeć również na Nieporęcką 10 do pracowni Omnimodo, na Ząbkowską 1 do Galerii „Praga del Arte” czy do Galerii 81 Stopni na Kłopotowskiego 38.

Pełny program tegorocznej Nocy Muzeów można znaleźć pod adresem: www.mmwarszawa.pl
W Noc Muzeów uruchomione będą specjalne linie autobusowe, które dowiozą zwiedzających w wybrane miejsca.

Joanna Kiwilszo