Centrum dla seniorów

12 stycznia przy ul. Św. Wincentego 85 uroczyście otwarte zostało Centrum Aktywności Seniorów Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Zebranych przywitał przewodniczący zarządu Oddziału Rejonowego Warszawa Targówek PZERiI Witold Harasim. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania centrum. Nadmienił, że otwarcie tego obiektu jest zwieńczeniem starań prezydium zarządu oddziału, zarówno poprzedniego, pod przewodnictwem Remigiusza Sikory, jak i w obecnym składzie; szczególnej pomocy w staraniach o lokal i jego urządzenie udzielił poseł Marcin Kierwiński. Zapowiedział, że za to wsparcie będą dziś serdeczne podziękowania, zwłaszcza – posłowi Kierwińskiemu.

Otwarcie centrum to efekt pracy i starań wielu ludzi – podkreślił Krzysztof Miszewski, przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek, a pozyskanie lokalu to zasługa także poprzedniego i obecnego zarządu dzielnicy. Oby centrum było aktywne jako miejsce realizacji fajnych inicjatyw. Coraz więcej osób spoza Targówka wie o aktywności tego Oddziału PZERiI. Warto będzie spróbować walczyć także o środki unijne.

Na piękne wnętrze zwrócił uwagę burmistrz Sławomir Antonik. Wyraził zadowolenie, że udało się znaleźć formułę, która umożliwi działania centrum.

Inicjatywy włączenia seniorów do działalności Oddziału PZERiI pogratulował Janusz Czyż, przewodniczący zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI. Życzył, by wszystkie plany i zamierzenia się spełniły. Poseł Marcin Kierwiński, wraz z gratulacjami za lokal, urządzony „z klasą i smakiem”, przekazał pamiątkowy miedzioryt z budynkiem Sejmu.

Za wsparcie, które pomogło powołać do życia Centrum Aktywności Seniorów, dyplomy z podziękowaniem otrzymali: Andrzej Półrolniczak, prezes zarządu RSM „Praga”; Justyna Abdullah z firmy Amrit Kebab; Krzysztof Miszewski, przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek; Marian Gąsiorowski, członek zarządu Ligi Przyjaciół Polskiego Lotnictwa; Antoni Kościuk, członek Koła nr 15; radna Dorota Kozielska.

Część artystyczną spotkania wypełnił zespół „Praga to my” z Koła nr 11, który wzruszył seniorów piosenkami z ich młodych lat, od „Que sera, sera”, przez „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Serce to najpiękniejsze słowo świata”, do „Wspomnij  mnie”.

Organizatorzy i wspierający działalność centrum zadbali o smaczny poczęstunek.
„Jesteśmy otwarci nie tylko na członków naszego związku” – zapewniał zarówno Witold Harasim, jak przewodnicząca komisji kultury oddziału Hanna Sobótka. Potwierdzeniem tego była obecność m.in. Reginy Głuchowskiej, prezesa Oddziału Bródno Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz przewodniczącego Społecznej Rady Kombatanckiej płk. Czesława Lewandowskiego, który zapowiedział aktywną współpracę z centrum.

Inicjatywy i chęć uczestnictwa w działaniach Centrum Aktywizacji Seniorów można zgłaszać zarówno do prezydium zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI przy ul. Prałatowskiej 4 we wtorki i czwartki w godz. 11-14 (tel. 22 811 49 48) oraz na adres mailowy: h.sobotka@wp.pl.

K.