Noc muzeów na pradze

Po raz dwunasty w Warszawie będziemy zwiedzać muzea i placówki kulturalne w tajemniczym nocnym antourage`u. W tym roku Noc Muzeów przypada 16 maja. Będziemy bawić się i uczyć aż do rana. Niektóre placówki, jak na przykład Muzeum Warszawskiej Pragi otwarte będą do 4 rano. I właśnie tam chcemy Państwa przede wszystkim zaprosić.

PRAGA W 3D

Trójwymiarowy film, który tam zaprezentujemy, będzie miał swoje rozwinięcie w zawieszonym na stronie Urzędu Dzielnicy: www.praga-pn.waw.pl trójwymiarowym spacerowniku, bogatym w opisy i ilustracje. Na stronach urzędu film będzie w trzech wersjach: wersji 3D, wersji 3D light (dla słabszych komputerów i sprzętu mobilnego) oraz w wersji 2D. Do wersji 3D potrzebne będą okulary do trójwymiaru. A ponadto zapraszamy, na prezentację ruchomego muralu na ścianach Muzeum.

Całkowity program Nocy Muzeów na Pradze znajdziecie Państwo pod linkiem wyszukiwarka imprez:
http://www.kulturalna.warszawa.pl/noc_muzeow_2015.html

Specjalnie dla wielbicieli Pragi przygotowaliśmy też wyciąg z informatora miejskiego do druku.

Zapraszamy na Pragę!
MUZEUM WARSZAWSKIEJ PRAGI - CHARAKTER

ul. Targowa 50/52, godz. 19:00-3:00

„Wszystkie drogi prowadzą na Pragę“

Na Pragę jeździło się zawsze – po żywność, nielegalne dokumenty, ciuchy z Zachodu, obcą walutę, płyty. Dziś można tu znaleźć znikające rzemiosło, lokalne smaki, wolniej płynący czas i fragmenty ocalałej Warszawy. Autentyczność, lokalność, przedsiębiorczość, kreatywność, szczególny fason, język i styl – tu były zawsze. Z czego prażanie mogą być dumni? Czego szukają warszawiacy na Pradze?

Godz. 19:00 – „Czego na Pradze szukali jazzmani?” spotkanie z Markiem Karewiczem, Krzysztofem Sadowskim, Pawłem Brodowskim (we współpracy z Muzeum Jazzu). Pokaz wybranych fotografii Marka Karewicza, wybitnego fotografika gwiazd jazzu i estrady (tylko w tę jedną noc).

Godz. 21:00 – „Praskie inspiracje Tyrmanda” – spotkanie/premiera książki „Ceglane ciało – gorący oddech. Warszawa Leopolda Tyrmanda”. Udział wezmą: Sylwia Chutnik, Małgorzata Litwinowicz-Droździel, Marcin Gołąb i Włodzimierz Pessel.

Godz. 23:00-03:00 – Potańcówka w rytmie lat 50. Prowadzenie DJ Bigos (Piotr Wierzbicki).
A ponadto: leżaki na tarasie, duety muzyczne, współczesny przewodnik multimedialny po pracowniach rzemiosła na Pradze, pisanie bajek i kolorowanie komiksów przez dzieci, praska jadłodajnia literacka, labirynt piwnic, zwiedzanie dawnej żydowskiej modlitewni (o 19:30, 20:30, 21:30, 22:30, 23:30), ruchomy mural, pokazy filmu 3D „Trzeci wymiar Pragi” - od 22:00-3:00.

godz. 12.00 - Galeria Sztuki Stara Praga, Brzeska 6
Robimy porządki w naszej Galerii, czyli meblowe wietrzenie magazynów! Meble, elementy i inne drewniane wiekowe dodatki (których mamy całe mnóstwo) mocno przecenimy, by poszły dalej w świat :-)

Zapraszamy serdecznie 16 maja - w Noc Muzeów - od godz.12.00 do Nas na ul. Brzeską 6 na wielką garażową wyprzedaż mebli!                                                          

bbj