Przychodnia dla Zwierząt

Michał i Kasia

Nic nie mam, nie mam nic, ale wszystko dla Ojczyzny!
Proszę Szanownych Państwa, wcześniejsze słowa to cytat z Pana Wołodyjowskiego. Wyrosły w oficerskiej rodzinie te słowa zawsze noszę po lewej stronie klatki.

Przed nami okres negatywnego wzbudzania emocji. Od lat z pewnej odmiany wełny utkani, weszliśmy w okres międzyludzkiej zawiści, chamstwa i agresji. Dążenie do antysystemu to fakty, które obserwuję w mediach i pomiędzy nami na ulicy. Żyrandol zaczął się huśtać.

Wasze wybory wystawią Wam rachunek. Nasze wybory wystawią nam rachunek. Kto po obaleniu systemu weźmie za Was i za nas odpowiedzialność?

Planowo daliśmy się podzielić – kto to zrobił? Moim zdaniem .... Kościół i jego święto....bliwi, pazerni, pazie!
Dlatego proszę, abyście byli szlachetni dla siebie nawzajem. Nie dali się religijno-sejmowej idiokracji. Byśmy byli szlachtą we własnym kraju i nie pluli na to, co jest nasze i wbrew pozorom na wspólne dobro, a także na kilku szlachetnych księży. Nie wpuszczajcie populizmu.

Każde „za darmo” lub „taniej”, kosztuje najdrożej. Nie dajmy się oszukać.
Michał i Kasia są młodymi rodzicami. Michał ma dwójkę, Kasia ma trójkę dzieci i ich dzieciom towarzyszą psy. Maltańczyk i buldog francuski. Michał i Kasia nie znają się. Funkcjonują w dwóch odległych od siebie miejscowościach. Przyjmując pacjentów, m.in z krwotocznym zapaleniem żołądka i jelit, połączyłem to z faktem wystąpienia u dzieci Michała i Kasi rotawirozy.  

Obydwa psiaki były zadbane. Odrobaczone, w cyklu szczenięcym zaszczepione na to, co weterynaria ma najlepszego. Aliści ...

Proszę Szanownych Państwa, oto mamy kolejny przypadek uzłośliwienia się (pasażowania) wirusów. Zjawisko może być dwukierunkowe. Od człowieka do zwierzęcia i od zwierzęcia do człowieka. Rodzicom, których dzieci zachorują na rotawirozę lub chorobę rotawirusopodobną zalecałbym profilaktyczną wizytę u lekarza weterynarii, popartą podaniem substancji antybiotycznych, działających jedynie w obrębie układu pokarmowego.

Psi przyjaciele chorych dzieci wykazywały wymioty i nasilającą się biegunkę. Po jednym-dwóch dniach dominanta wymiotna ustępowała, zaś biegunka zyskiwała na nasileniu i pojawieniu się krwotoczności. Następowało odwodnienie i utrata sił witalnych. Z opisanych wyżej dwóch przypadków wynikają proste wnioski – rotawiroza u ludzi jest faktem i zdarza się coraz częściej. U zwierząt może przyjmować formę krwotocznego zapalenia układu trawiennego. Występuje w dynamice ostrej - burzliwej i konieczna jest specjalistyczna pomoc.  

PS 1. Opisane dwa przypadki są jedynie skojarzeniem faktów dwóch dziecięcych rotawiroz do dwóch przypadków krwotocznego zapalenia żołądka i jelit u towarzyszących dzieciom psów i nie mają odniesienia statystycznego, potwierdzającego przypuszczenie. Nie mniej fakty przedstawiłem.

PS 2. Odniesieniem szlachetności jest fakt bycia równocześnie na trzech poziomach: to co mówię, to co robię i to co myślę to jedno! dlatego nie toleruję idiokracji.

PS 3. Jestem propaństwowy.

lek. wet. Zygmunt Kosacki