Prawa strona Warszawy

Moc atrakcji

Wakacje to okres długo wyczekiwany przez każdego z nas. Dla dorosłych wymarzony urlop, dla dzieci to czas fantastycznej zabawy i odpoczynku od szkoły. Często staramy się zapomnieć o wszelkich troskach, przy okazji zapominając o swoim bezpieczeństwie. Niestety, wypadki zdarzają się również (a może zwłaszcza) podczas wakacyjnej beztroski. W trosce o bezpieczeństwo Rada i Zarząd Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy zaprasza wszystkich mieszkańców na „Piknik Bezpieczne Wakacje”, który odbędzie się w najbliższą sobotę 13 czerwca w godzinach 12.00-22.00 w Parku Praskim. W trakcie imprezy odbędą się warsztaty i pokazy służb medycznych i mundurowych. Chętni będą mogli wykonać badania profilaktyczne (EKG, poziom glukozy we krwi, ciśnienie krwi itp). Dla najmłodszych moc atrakcji na „skakańcach  dmuchańcach” – zupełnie bezpłatnie, spotkanie z Kosmokwakami, warsztaty taneczne, zumba, animacje, konkursy, gry i zabawy. W muszli koncertowej wystąpią: K.A.S.A. & The CzadMakers, „Exaited”, „Etna”. „Cereus”, Ryszard Makowski, Grupy Taneczne „Axel Warszawa”, Finaliści Konkursu „Pięć Złotych Minut” oraz praskie przedszkolaki Przewodnim celem tej imprezy jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo i promowanie odpowiednich zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku.

Zanim wybierzemy się na piknik, zachęcam do wzięcia udziału w V Turnieju o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy w  „Kręgle i Darts”, który odbędzie się 12 czerwca od godziny 17.00 i 13 czerwca od godziny 13.00 w Kręgielni przy ulicy Jagiellońskiej 7. Zapisy w dniu turnieju bez ograniczeń wiekowych. Celem imprezy jest propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zainteresowanie kręglami i darts mieszkańców Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy. W ubiegłych latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

To jeszcze nie koniec atrakcji, jakie czekają na nas w czerwcu, a mianowicie 27 czerwca na Pradze odbędzie się impreza „Dzień Sąsiada”, w której wezmą udział prascy artyści oraz wszyscy chętni mieszkańcy naszej dzielnicy. Imprezę rozpoczniemy zabawą na praskich podwórkach, aby móc bliżej poznać swojego sąsiada, wspólne rozmowy, degustacje, turniej piłkarski na Orlikach, a na zakończenie potańcówka w Parku Praskim. To tylko część atrakcji, jakie czekają na nas w tym dniu. Nawiązując do naszych praskich artystów, pragnę nadmienić, iż podczas ostatniego posiedzenia komisji kultury i sportu dyskutowaliśmy na temat inicjatyw i projektów kulturalnych realizowanych na terenie dzielnicy Praga Północ przez artystów i społeczników, które mają na celu ożywienie kulturalne Pragi. Niestety, do tej pory współpraca artystów z wydziałem kultury pozostawiała wiele do życzenia, teraz jednak ma się to całkowicie zmienić i to właśnie nasi prascy artyści będą brali udział we wszystkich akcjach artystycznych organizowanych na Pradze – taką deklarację otrzymaliśmy od naczelnika. Podjęliśmy również stosowne stanowisko, w którym zwróciliśmy się do zarządu dzielnicy i jednostek podległych, prowadzących działalność kulturalną na terenie Pragi Północ, o nawiązanie współpracy z przedstawicielami praskich twórców.

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w naszych praskich imprezach.
Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze, a rodzinna atmosfera pozwoli wspaniale spędzić czas.

Adriana Jara
radna Dzielnicy Praga Północ
m.st. Warszawy