Atrakcje dla seniorów

Lambda Warszawa rusza z drugą edycją jedynego w Polsce projektu stworzonego z myślą o seniorach i seniorkach LGB. Na uczestników czekają wspólne wyjścia do teatru, kina, nauka podstaw obsługi komputera oraz spotkania z osobami również z młodszego pokolenia. Zapisy do projektu trwają do końca czerwca.

„Znowu chce mi się żyć”; „od dawna się nie uśmiechałam, teraz znów to robię”; „jak dobrze jest się znów spotkać z innymi ludźmi” - są to słowa uczestników pierwszej edycji naszego projektu „Aktywizacja społeczna seniorów i seniorek LGB”. W Lambdzie Warszawa wiemy, że osoby powyżej 60. roku życia - kobiety, które kochają kobiety oraz mężczyźni, którzy kochają mężczyzn - mogą aktywnie działać i spotykać się nie tylko w swoim gronie, ale również z osobami z młodszego pokolenia. Dlatego stworzyliśmy program dający seniorom i seniorkom możliwość nawiązania nowych przyjaźni, spędzania czasu z młodszymi, wspólnych darmowych wyjść do teatru, kina, na wystawy. W programie są także spacery po ulubionych zakątkach stolicy, jak i wycieczki za miasto. Ponadto uczestnicy nauczą się podstaw obsługi komputera, telefonu komórkowego, języka angielskiego oraz będą wiedzieli, jak radzić sobie z nierównym i wykluczającym traktowaniem. Udział w projekcie jest całkowicie darmowy.

Wziąłem udział w projekcie, ponieważ chciałem poznać nowe osoby, porozmawiać z nimi, dowiedzieć się czegoś nowego. Uważam, że warto było się zapisać. Czuję się teraz mniej samotny; wiem jak korzystać z komputera, a przede wszystkim… Znowu chce mi się żyć! - powiedział Wojciech, jeden z uczestników projektu.

Podczas pierwszej edycji projektu głównie spędzałam czas ze wspaniałą kobietą po 60. roku życia - Marią, czyli tzw. Seniorką. Razem wychodziłyśmy na kawę, do parku, na wystawy – nie było czasu na nudę! To doświadczenie uświadomiło mi, że seniorzy i seniorki są osobami pełnymi energii i zapału do działania! Na naszym projekcie skorzystali nie tylko uczestnicy, ale również osoby z młodszego pokolenia, które im towarzyszyły w trakcie projektu. Maria przekazała mi wiele bezcennych mądrości życiowych. - powiedziała Agnieszka Wiciak, tutorka osoby starszej oraz koordynatorka drugiej edycji programu.

Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy zadzwonić pod numer tel. 22 628 52 22 (poniedziałki - piątki, godz. 18:00 - 21:00) lub nas odwiedzić - zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 - 21:00 do biura stowarzyszenia w Warszawie, ul. Żurawia 24a/4 (wejście do klatki schodowej po prawej z bramy). Można również kontaktować się z nami poprzez maila: awiciak@lambdawarszawa.org. Zapisy prowadzimy do końca czerwca.
Więcej informacji na: www.lambdawarszawa.org/seniorzy.

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.