V Piknik u Marszałka

LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Pragi, a szczególnie Czytelników Nowej Gazety Praskiej na „V PIKNIK u MARSZAŁKA”. Impreza odbędzie się 3 października, w godzinach od 10.00 do 16.00, na terenie boiska oraz placu szkolnego przy ul. Kowelskiej 1. Patronat prasowy nad imprezą tradycyjnie już objęła Nowa Gazeta Praska. Hasło tegorocznego pikniku  to „Bezpieczeństwo i wiedz

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji: zaprezentują się służby mundurowe i po raz pierwszy - koła naukowe z warszawskich uczelni. A o 13.00 czeka nas znakomity pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy Kompanii Reprezentacyjnej Garnizonu Warszawa.

Na najmłodszych czeka Policyjne Miasteczko Bezpieczeństwa, zamki dmuchane, malowanie buziek, gry i zabawy podwórkowe, stoiska z watą cukrową oraz zabawkami.

Podczas pikniku po raz pierwszy zorganizowany będzie „Antykwariat pod chmurką”, czyli możliwość zakupu używanych książek oraz podręczników za symboliczną złotówkę. Dochód z akcji zasili konto rady rodziców.

Goście pikniku obejrzą pokazy strażackie, ekspozycje uzbrojenia i umundurowania wojskowego z różnych okresów historycznych, będą mogli podziwiać na scenie występy artystów, popróbować pyszności „Kuchni Czerwony Rower” oraz słodkich wypieków przygotowanych przez mamy z rady rodziców. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami.

Współpartnerami pikniku są: Garnizon Warszawa i Komenda Stołeczna Policji, PLL LOT, Szkoła Główna Służby Pożarniczej.
Do zobaczenia 3 października na Kowelskiej 1.

Wstęp wolny.