Chłodnym okiem

Dzień po

Z bytowania koalicji

… Premier Kaczyński w otoczeniu drużyny ochrony z elitarnej jednostki GROM ogłosił w Sejmie, że Szydło otrząsnęła się już po szoku i przyjęła nominację na ambasadora przy Watykanie. Wicepremier i minister finansów Gliński zdementował pogłoski o zamiarze wejścia Polski do strefy euro, a jego zastępca Rybiński, którego sformułowanie o „wielofunkcyjnym odbycie” znalazło się we wszystkich leksykonach, twierdzi wręcz przeciwnie. Wicepremier Kukiz wytrzeźwiał po kolejnym odlocie i po raz kolejny publicznie na scenie zapowiedział, że już nigdy więcej.

Prezydent po kilku nieuzgodnionych wypowiedziach został poproszony o nieopuszczanie Belwederu.
Minister Kultury Rydzyk, któremu podporządkowano publiczne radio i telewizję, regionalne rozgłośnie telewizyjne oddał pod patronat archidiecezjom, a radiowe lokalnym biskupom. Polsat i TVN ogłosiły bankructwo po tym, jak naliczono im dodatkowe opłaty koncesyjne wraz z odsetkami. Minister Szkolnictwa Pawłowicz rozszerzyła liczbę godzin religii do 7 tygodniowo (po jednej na każdy grzech główny) wprowadzając ten przedmiot jako obowiązkowy na maturze.

Zlikwidowano w-f i plastykę, proponując ich wykładowcom kursy przekwalifikowania w zakonach klauzurowych o zaostrzonej regule. Minister Macierewicz zapowiedział próbę siłowego odbicia wraku TU-154, jak podaje Prokatolicka Agencja Prasowa (była PAP i nadal PAP) ochotnicy do akcji poszukiwani. Minister Sprawiedliwości Ziobro po cotygodniowym hołdzie lennym składanym premierowi tym razem ogłosił, że Giertych i Kamiński przyjęli posady kustoszy na Warszawskiej Cytadeli z …zakazem jej opuszczania przez kolejne 10 lat. Szefowie CBA Kamiński i Wąsik postanowili posmakować pracy operacyjnej. Poprzebierani wzajemnie za siebie dopadli na korupcji sołtysa Kierdziołka z Chlapkowic. Szczegóły utajniono.

PiS zrealizował obietnice wyborcze, wszyscy otrzymali jednorazowo po 500 złotych. Nałożono nowe podatki na banki i supermarkety. Zlikwidowały się Żabki i Biedronki. Banki podniosły ceny kredytów. Fala bankructw kredytobiorców. Dolar skoczył do 5 zł. Po dymisji Belki i powołaniu na szefa NBP Petru dolar 7 złotych.
Z bytowania opozycji

Coraz większą popularnością cieszy się kolejne podziemne wydanie poradnika Frasyniuka „Jak przetrwać”.
Donald Tusk postanowił podzielić los wielu polskich rodzin i pozostać na emigracji, gdzie niedawno córka Ewy Kopacz w ostatniej chwili przed zamknięciem granic z powodów sanitarnych wyciągnęła swoja mamę. Były minister Nowak przez pięć lat będzie się zastanawiał, po co mu był tak drogi zegarek.

Nadal na Podlasiu w obejściu Cimoszewicza ukrywają się: Miller, który zapuścił brodę i Palikot, który swoją zgolił. Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka studiuje w samotności życiorys Joanny d`Arc. Zdelegalizowane struktury Zjednoczonej Lewicy szykują się w konspiracji pod szyldami niezależnych komitetów do kolejnych wyborów.

Partia Schetyny i partia Grabarczyka nie wychodzą z sądów w walce o podział majątku. Minister Schetyna i minister Grabarczyk nie wychodzą z prokuratur. Minister Sikorski nie ustaje w ONZ w swoich wysiłkach uzyskania eksterytorialności swojej rezydencji w Chobielinie. Zarekwirowano mu ostatnio na potrzeby armii rower pancerny. Premier Balcerowicz poprosił o azyl polityczny na Białorusi. Redaktor Lis po udanej reedukacji otrzymał propozycję prowadzenia programu Ziarno. Propozycję przyjął…..

Obudziłem się zlany potem i uświadomiłem sobie, że wybory dopiero za kilka dni. Bez względu na pogodę zbiorę się, pójdę i zagłosuję na listę nr 6.


PS 1. Wszelkie podobieństwo do osób, faktów i opinii zupełnie przypadkowe.
PS 2. Czy ma ktoś na zbyciu stary denaturowy powielacz?

Ireneusz Tondera
radny Dzielnicy Praga Północ
Sojusz Lewicy Demokratycznej
i.tondera@upcpoczta.pl