Co nam da Most Krasińskiego?

Nowa przeprawa, o której ostatnio wiele się mówi, rozpaliła serca i umysły po dwóch stronach Warszawy. Lewobrzeżny Żoliborz protestuje przeciwko budowie mostu. Targówek chce dla swoich mieszkańców przeprawy o charakterze lokalnym, która ułatwi komunikację z centrum miasta.

Nowa przeprawa odkorkuje drogi wyjazdowe z Targówka. Do tej pory dzielnica dysponuje jedynie dwiema przeprawami. Trasa S8 to nowoczesne i dobre połączenie, ale wjechać na nią z Targówka w godzinach szczytu to prawdziwy koszmar. Drugi wyjazd z dzielnicy także pozostawia wiele do życzenia. Ulica Świętego Wincentego i Odrowąża kończy się  wąskim gardłem, jakim jest Rondo Żaba. Na potrzeby 130-tysięcznej dzielnicy, jaką jest Targówek, to stanowczo za mało.

Trasa Mostu Krasińskiego zapewni uzyskanie dodatkowego połączenia dla transportu publicznego tramwaju oraz autobusów. Sprawna komunikacja miejska ułatwi dostęp do I linii metra. Trasa Krasińskiego będzie miała charakter wyłącznie lokalnej przeprawy. Wybudowanie na trasie bezpiecznych ścieżek rowerowych oraz trasy spacerowej sprzyjało będzie spacerom warszawiaków nad Wisłą oraz ułatwi dostęp do Centrum Olimpijskiego.

Głosy mówiące o trasie tranzytowej z Żoliborza na Targówek nie mają żadnego uzasadnienia. Mieszkańcy Targówka, podobnie jak mieszkańcy Żoliborza, nie muszą się obawiać tirów rozjeżdżających ich dzielnice. Trasa Mostu Krasińskiego przyczyni się do poprawy komunikacji na Bródnie. W niedalekiej przyszłości planowane są inwestycje mieszkaniowe wzdłuż ulicy Wysockiego, Malborskiej i Świętego Wincentego. Trasa i Most Krasińskiego zapewnią mieszkańcom powstających na Targówku osiedli lepszą ofertę komunikacyjną.

Głosujcie na trasę Mostu Krasińskiego. Podpisy można składać w Zakładach Opieki Zdrowotnej na Targówku, w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Targówek, placówkach oświatowych i kulturalnych oraz administracji osiedli i spółdzielni mieszkaniowych na terenie dzielnicy Targówek.

Most Krasińskiego - w dziesięć minut z Targówka na Żoliborz – to naprawdę możliwe.
Zasługujesz na to.  

I żaden tir nie wejdzie Ci w drogę.