Inicjatywa Mieszkańców Warszawy

Merytorycznie, konstruktywnie, bezpartyjnie

Niedawno obchodziliśmy pierwszą rocznicę wyborów samorządowych. Z tej okazji stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców Warszawy zorganizowało kongres pt. „Rok po wyborach samorządowych”, który miałem przyjemność prowadzić. Swoją obecnością zaszczyciło go wielu bezpartyjnych samorządowców z całej Warszawy. Oprócz tego w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, Klubu Jagiellońskiego, Instytutu im. Romana Rybarskiego, Krajowej Izby Odwoławczej i innych. Poziom merytoryczny prelegentów, konstruktywna chęć współpracy oraz autentyczna troska o przyszłość Warszawy pozwala mieć nadzieję, że nasze wspaniałe miasto doczeka się alternatywy dla partii politycznych, których „popisy” zarówno na szczeblu krajowym, jak i miejskim, mamy możliwość obserwować – przy ogólnym poczuciu zniesmaczenia – już od dłuższego czasu.

To także bezpartyjni radni z Klubu Radnych Niezależnych byli tymi, którzy na ostatniej sesji Rady Warszawy upomnieli się o wywalczony przez stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców Białołęki oraz tysiące białołęczan szpital na Białołęce. Inwestycja ta, w formie szpitala jednodniowego, została obiecana przez władze miejskie, pojawiły się konkretne kwoty (40 mln zł) i termin realizacji (do 2018 r.). Jednak na inwestycję tę nie przeznaczono ani w przyszłorocznym budżecie Warszawy, ani w Wieloletniej Prognozie Finansowej ani złotówki. Pani prezydent, radni Warszawy – mieszkańcy Białołęki czekają!
To w końcu bezpartyjne organizacje, takie jak Inicjatywa Mieszkańców Bielan czy – już trzeci rok z rzędu – Inicjatywa Mieszkańców Białołęki, biorą na siebie ciężar organizacji świątecznych zbiórek charytatywnych dla domów dziecka i osób potrzebujących, do udziału w których serdecznie Państwa zapraszam.

Korzystając z okazji życzę Państwu szczęśliwych, rodzinnych, pełnych miłości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia.
 

Piotr Basiński
radny Dzielnicy Białołęka
Stowarzyszenie „Inicjatywa
Mieszkańców Warszawy”
Koło „Inicjatywa
Mieszkańców Białołęki”