Przychodnia dla Zwierząt

Problemy kalendarzowe

Proszę Szanownych Państwa, w polityce każdy entuzjazm jest wcześniej bardzo dokładnie uzgodniony.
Upadek komunizmu był uzgodniony pomiędzy Gorbaczowem, Reaganem i Karolem Wojtyłą, czyli prezydentem państwa Watykan. Ikonki typu Jaruzelski, Kiszczak, Wałęsa, Wachowski, Jankowski, Rydzyk, Mazowiecki to były tylko trybiki. Ok, dołączmy jeszcze Kaczyńskich ... to były i są trybiki drugiego czy czwartego planu w zależności od poziomu wykształcenia, szlachetności, normalności czy zeszmacenia się, pazerności czy psychopatyczności z niezaspokojenia i kompleksów. Dla mnie Lech Wałęsa mógł sprzedać duszę nawet szatanowi, aliści kiedy był obrazkiem tzw. Solidarności z obrazkiem w klapie, armia czerwona wycofała się bez cudu nad Wisłą, bo tak było wcześniej uzgodnione.

Nagle po 99 dniach uzgodniono, że ujawniamy zeszmacenie podejrzanego Wałęsy. ok., próbujcie, aliści błagam o najuczciwsze zeszmacenie reszty ze 100.000 „TW” wraz ze zeszmaconymi „pasterzami”.

Wróćmy do uczciwości faktów biologicznych, choć i tutaj nie obywa się bez zmian. Kiedyś mieliśmy zimę, przedwiośnie, wiosnę, lato i jesień. Różnice temperatur skrajnych pór roku dochodziły, oczywiście w szczytach, do 70 st. C. Zimowe mrozy we wsi Wiżajny przekraczały 30 st. C, a najgoręcej było w Pruszkowie ponad 40 st. C w 1921 roku. Ostatnie dziesięciolecie ciepła to okolice 38 stopni i zacieranie się różnic ze strony zimy. Kalendarz gregoriański nie pokrywa się już z kalendarzem termicznym. Jako vet doradzam, aby patrzeć na termometr zaokienny. Implikacja tych obserwacji przekłada się na występowanie w naszym kraju egzotycznych chorób zakaźnych u zwierząt, a także u ludzi. Globalizacja, zanikanie granic poprzez handel i usługi, sprzyja zawlekaniu nosicieli chorób po całym świecie. Od wielu lat nasze pupile i my narażeni jesteśmy na zarażone boreliozą, wirusowym zapaleniem opon mózgowych i rdzenia kręgowego, a także babeszjozą kleszcze, na egzotyczne komary, które roznoszą robaki płucne u psów i słoniowaciznę u ludzi. Ostatnio słyszymy coraz więcej o komarach przenoszących wirus zika. To tylko kwestia czasu, kiedy zaczną się mutacje na zwierzętach i po międzygatunkowych pasażach narośnie patogenność. Dlatego sugeruję, abyśmy na poważnie walczyli z insektami wokół nas. Media, reklamy i opcje polityczne nie zwalniają nas od zachowania własnego zdania i zdrowego rozsądku. dbania o siebie. Aliści szatanem każdego czasu jest brak wiedzy i wiara w nieprawdę.

lek. wet. Zygmunt Kosacki
Jabłonna, ul. Szkolna 22a,
czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13
tel. 22 782-48-88, 602-341-684,
e-mail: zygakosacki@wp.pl
Pełen zakres usług