Przychodnia dla Zwierząt

Za ścianą, za szkłem

Proszę Szanownych Państwa! 1050 lat po chrzcie Polski, a naród wciąż dziki i ciemny, a władza i wiara pożal się Boże. Arcybiskup Paetz na podstawie „że jest u siebie” miał współprowadzić mszę z ww. okazji. Całe arcykapłaństwo nie dostrzegło skandalu. Przyklęknięta władza, a jakże w przyklękniętej osobie senatora Jackowskiego na niewytłumaczalnej podstawie popierała ten melanż. Zdawać by się mogło, że takiego poziomu obłudy i bezczelności żadna polskość, prawo i zasady nie mogą złamać. Aliści, niewiele brakowało, gdyby nie nuncjusz papieski jak Harry Potter …. pyk …... i niewidzialny dla polskiego Kościoła i rządzących obciach zniknął. Jedno słóweczko Watykanu i szare dla Watykanu myszy pouciekały do dziury. I kto tu rządzi hi hi?

Oczywiście, jest to typowe zamiecenie pod dywan, a mój zdrowy rozsądek wciąż nie może pojąć, kogo żeście wybrali i po co tam chodzicie? Jak można poza totalnym brakiem klasy wytłumaczyć nieobecność Wałęsy, Kwaśniewskiego, Komorowskiego, a także prezydentów Czech i Niemiec? Dla kogo zatem była ta uroczystość?

Nasz świat, jakim go znamy nie istniałby bez pewnego owadziego gatunku. Nie byłoby chleba, nie byłoby mięsa - niczego. Najpożyteczniejszym gatunkiem we Wszechświecie są pszczoły, a mieszkańcy pasiek to najcichsza elita na Ziemi. Zapylanie roślin to czynność, która trzyma i faunę, i florę przy życiu. Pszczoła miodna właściwa to gatunek, o którym z najwyższym szacunkiem chcę napisać kilka słów. Spośród innych gatunków pszczół ta właśnie została udomowiona. Dosłownie: jak koń czy pies. Pszczoły jednak mimo udomowienia mogą żyć bez obecności człowieka. Poprzez budowę uli i gromadzenie zapasów są też niezależne od warunków pogodowych i pór roku. Pod lupą widać, że pszczoły są dość mocno owłosione i podobnie jak my korzystają z układów krwionośnego, pokarmowego, nerwowego i oddechowego.

Pszczela matka składa jaja w woskowych komórkach, a następnie los dalszych postaci jest dokładnie zaplanowany. Z jajeczka można wygenerować matkę, robotnicę oraz trutnia. Wszystko zależy od zapłodnieniu jaja lub nie i dożywianiu larw lub nie i rodzaju pokarmu. Pojedyncze małe pszczółki w wielkiej ilości tworzą społeczność. Biolodzy określają wiek tego gatunku na ok. siedemdziesiąt milionów lat, a stabilność funkcjonowania na ok. trzydzieści milionów lat. Niezmienność zasad jest gwarantem przetrwania także naszej społeczności.