Nie dzień, a tydzień dziecka

Z okazji święta najmłodszych, na Białołęce na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. Już w sobotę poprzedzającą Dzień Dziecka (28.05), w Parku Magiczna będzie można wziąć udział w Majówce w Zakątku Mazowieckim. Podczas warsztatów w wiacie lnianej (godz.13.00 i godz. 14.00) będzie można m.in. zobaczyć, jak z lnu powstaje włókno lub nauczyć się tkać na krosnach. W wiacie chlebowej (godz. 15.00 i godz. 16.00) na warsztatach „Od ziarenka do Bochenka” oprócz poznania całego procesu powstawania mąki z ziaren będzie można upiec w piecu chlebowym placek.

W Parku Picassa również czeka masa atrakcji. Najmłodszym towarzyszyć w warsztatach kulinarnych i artystycznych będzie Pchła Szachrajka. Będą też wielkie bańki mydlane, skręcanie zwierzątek z balonów i malowanie buziek. Wszystkie dzieci są zaproszone w godz. 11.00 - 16.00.

Natomiast w niedzielę (29.05) na małych kinomanów w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. van Gogha 1 czekają bajkowe krótkometrażówki - o godz. 11:00 – „Paweł i Gaweł”, „Warszawska Syrenka”, „O niezwykłej przyjaźni”, „Apolejka i jej osiołek”, a o godz. 13.00 – „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms.”

W czwartek 2 czerwca rozpoczyna się natomiast XIV Olimpiada Przedszkolaków. Na boiskach i w hali BOS przy Światowida najmłodsi mieszkańcy dzielnicy wybrani z publicznych przedszkoli będą zmagać się m.in. w sztafecie, skoku w dal lub rzucie piłeczką do celu. Tydzień później (9.06) rozpocznie się analogiczna Olimpiada – tym razem dla Świetliczaków – do zawodów staną reprezentacje 8 świetlic szkół podstawowych z Białołęki. Startować warto, bo na uczestników czekają medale i koszulki, a na najlepszych nagrody.

Z kolei w pierwszy weekend czerwca nie lada gratka czeka na amatorów zabawy klockami Lego. Podczas „Białołęckiego budowania z klocków Lego” w zależności od wieku, w trzech strefach budowania powstaną niesamowite budowle. Maluchy będą budować z Lego Duplo, a najstarsi zbudują roboty, które sami zaprogramują i sprawdzą w działaniu. Atrakcją dla całych rodzin będzie jednak budowanie z klocków Lego City różnych obiektów charakterystycznych dla Białołęki: parków, placów zabaw i obiektów sportowych. 4 czerwca budować będzie można w hali BOS na Strumykowej 21, 5 czerwca w SP nr 356 na Głębockiej 66.