Przychodnia dla Zwierząt

Kobiety jak pszczoły

Proszę Szanownych Państwa, 10-godzinny popis PIS-u w tzw. audycie znów potwierdził moją tezę o wszechobecnym duchu Gomułki w tej partii. Te same brednie, oskarżenia, brak dowodów zamykają się w pięciu słowach: egoizm, marnotrawstwo, pogarda, schizy Kaczyńskiego. O takich sprawach rozmawia się na poważnie. Na podstawie dokumentów lub po ogłoszeniu prawomocnych wyroków. Sejm nie jest miejscem, kto mocniej się podliże lub dalej i celniej opluje tego, kogo nie lubi prezes. Nie wspomnę o głosowaniach z pilocika nad pisuarem. Tymczasem kwitnie zawłaszczanie państwa, oficjalny partyjny nepotyzm i  bocznymi drzwiami wprowadza się religię do wojska i szariat katolicki. Nie wiem, czy siłami obrony narodowej, czy skoordynowanymi ruchami służb, ale na Podkarpaciu  wyzwolono kobiety od legalnej aborcji. Technika jest taka: wszyscy ginekolodzy podpisują klauzulę sumienia, zakaz publicznego wypowiadania swoich poglądów. Żaden już odświeżony na narodowo szpital nie wykona prawnie legalnego zabiegu. Można zideologizować się do końca, drogie panie? Można, teraz skrobcie się w głowy.

Aliści w ulu też jest niezła dyscyplina. Robotnice to pszczoły z zablokowaną funkcją rozrodczą. Nie ma czasu myśleć o amorach. Jedyne szczęście to fakt, że wylęgają się z zapłodnionych jaj. Przez pierwsze trzy dni życia są sprzątaczkami. Oczywiście, życia po wykluciu i przepoczwarzeniach. Szorują miejsca lęgowe, czyli komórki w plastrach. Czwartego dnia przechodzą do działu karmienia larw. Potem karmią larwy coraz starsze, a u szczytu kariery karmią królową.

Pamiętacie? Pszczółka wieloródka z małym mózgiem. Po około dziesięciu dniach kończy się kariera karmicielki i z kelnerki i kucharki pszczółki zapędzane są do prawdziwej pszczelej roboty. Nowy etat nazywa się pszczoła zbieraczka. Zadaniem pszczół zbieraczek jest nauczenie się języka pszczół zbieraczek i przynoszenie pyłków kwiatowych. Zbieraczki przekazują sobie informacje o najlepszych pastwiskach i odległości od ula. Językiem jest specjalny taniec obrotowy z użyciem rezonansu magnetycznego.
 

lek. wet. Zygmunt Kosacki

Jabłonna, ul. Szkolna 22a,

czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13

tel. 22 782-48-88, 602-341-684, e-mail: zygakosacki@wp.pl

Pełen zakres usług