Budżet partycypacyjny 2017 na Pradze Północ

Od 14 do 24 czerwca mieszkańcy Warszawy po raz trzeci mogą głosować w ramach budżetu partycypacyjnego. Na Pradze Północ zdecydujemy w ten sposób o wydaniu ponad 2,7 mln złotych na zgłoszone przez mieszkańców projekty ogólnodzielnicowe oraz obszarowe.

Łącznie do etapu głosowania urzędnicy dopuścili 64 projekty - 33 ogólnodzielnicowe oraz odpowiednio 15 w obszarze nr 1 (Szmulowizna i Stara Praga) oraz 16 w obszarze nr 2 (Nowa Praga i Pelcowizna). Granicą między obszarami jest Al. Solidarności.

Kto może głosować?

W głosowaniu mogą uczestniczyć osoby mieszkające na Pradze Północ (nie trzeba być zameldowanym). Każdy mieszkaniec możne oddać głos jednocześnie na projekty ogólnodzielnicowe oraz obszarowe (należy wtedy wybrać obszar głosowania). Głosować mogą również dzieci. Ich tożsamość muszą potwierdzić rodzice.

Jak głosujemy?

Swoje głosy mieszkańcy mogą oddawać na dwa sposoby. Najwygodniejsze i najszybsze jest głosowanie internetowe, poprzez stronę twojbudzet.um.warszawa.pl. Należy przy tym pamiętać o konieczności kliknięcia linku aktywacyjnego, który zostanie przesłany na wskazany przez osobę głosującą adres e-mail. Jeśli tego nie zrobimy do 24 czerwca, nasz głos będzie nieważny.

Swój głos można również oddać osobiście, wypełniając i przynosząc do urzędu dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego kartę papierową (uwaga: kartę może dostarczyć do urzędu jedynie osoba głosująca, przy jej oddawaniu należy okazać dokument potwierdzający tożsamość).

Głosujemy do wyczerpania  puli ogólnodzielnicowej (ok. 700 tys. zł) oraz obszarowej (po 1 mln zł na każdy z obszarów), a więc mamy możliwość wybrania do realizacji nawet kilkunastu projektów.

Na co warto oddać głos?

Zachęcamy w pierwszej kolejności do głosowania na projekty poprawiające przestrzeń publiczną na Pradze i służące wszystkim mieszkańcom. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy krótki wykaz najciekawszych projektów zgłoszonych na Pradze (można je wszystkie zaznaczyć podczas głosowania):

Projekty ogólnodzielnicowe
Nr 2 – Wiaty rowerowe na parkingach strzeżonych
Nr 7 – Kolejne Zielone skwery Pragi
Nr 16 – 3 x 10 metrów kwadratowych przestrzeni publicznej. Parklety (mikroparki przyuliczne) na Pradze Północ
Nr 19 – Nowe kosze na śmieci i psie odchody dla całej Pragi
Nr 27 – Tablice informacyjne o obiektach zabytkowych Pragi

Obszar 1 (Stara Praga i Szmulowizna)
Nr 4 – Ogród deszczowy przy urzędzie dzielnicy
Nr 9 – Zielona Ząbkowska
Nr 12 – Poprawki i uzupełnienie na drogach dla rowerów po budowie metra (ul. Targowa)
Nr 13 – Przywróćmy blask praskim ulicom – Stara Praga i Szmulowizna

Obszar 2 (Nowa Praga i Pelcowizna)
Nr 5 – Rondo Starzyńskiego jak nowe
Nr 7 – Rozświetlamy Park Praski
Nr 10 – Rewitalizacja zieleni w pasie drogowym ul. Wileńskiej

Szczegółowe informacje na temat wszystkich dopuszczonych do głosowania projektów nasi czytelnicy znajdą na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl

Zachęcamy do głosowania!                
 

MK