Głosuj za wybiegiem!

Na Bródnie i Bródnie-Podgrodziu dzięki projektom budżetu partycypacyjnego mogą powstać pierwsze wybiegi dla psów.

Już od wtorku można zagłosować na projekt największego w Warszawie wybiegu, umiejscowionego przy Trasie Toruńskiej. Prawie 4500 m kw. bezpiecznego i oświetlonego wybiegu, z altanami dla właścicieli, a przede wszystkim z fantastycznymi przeszkodami dla psów, ogrodem sensorycznym, labiryntem z żywopłotu, poidłami i psią toaletą.

Na Bródnie  można głosować też na mniejszy, ale równie ciekawy wybieg, który mógłby zostać utworzony „przy górce” na Ogińskiego.

Wybiegi te, wyposażone w specjalne śluzy wejściowe, umożliwią bezpieczną i swobodną zabawę oraz treningi psów. Zostaną wydzielone specjalne sekcje dla psów różnej wielkości. Wybiegi będą miejscem, w którym będzie można prowadzić szkolenia, organizować spotkania ze specjalistami, weterynarzami i behawiorystami. Zapewnią też bezpieczeństwo osobom, które boją się psów, pozwalając na swobodne wyhasanie się czworonogów na zamkniętym terenie, a potem bezpieczny powrót na smyczy do domu.

Większy wybieg „Psi Park” przy Trasie Toruńskiej będzie dodatkowo wyposażony w ogród sensoryczny. Przestrzeń, w której pies, dzięki specjalnie dobranym roślinom, uspokaja się. Niektóre z nich, takie jak brzoza czy wierzba pomagają w uśmierzaniu bólu u zwierząt, a lawenda pomaga w leczeniu ran. Wybieg ten będzie wyposażony również w labirynt z żywopłotu, który zapewni zarówno zwierzęciu jak i jego właścicielowi mnóstwo dobrej zabawy.

Mniejszy „Wybieg dla psów przy górce na Ogińskiego” znalazłby się w centrum bródnowskich blokowisk, na terenie znajdującym się między przedszkolem a szkołą podstawową. W miejscu, które jest często wybierane przez właścicieli na spacery ze swoimi pupilami. Wybieg ten zapewniłby mieszkańcom, a przede wszystkim dzieciom, bezpieczeństwo na tym terenie.

Bródno – Podgrodzie, projekt nr 17 – Psi Park: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/2017/projekt/2607
Bródno, projekt nr 35 – Wybieg dla psów „przy górce” na Ogińskiego: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/2017/projekt/2152