Przychodnia dla Zwierząt

Szczypta zwierzeń, szczypta  skojarzeń

Proszę Szanownych Państwa, gdy byłem dzieckiem, rodzice, w dobrze pojętym poczuciu słonecznych wakacji, zostawiali mnie u ciotki na letnie miesiące.

Trzylatek nie zna pojęcia letniej misji witaminy D3. Dziecko, jak zwierzę, żyje we mgle dotyku, dźwięków i zapachu rodziny. Ta mgła to poczucie bezpieczeństwa i wyznacznik normalności. Aliści dzieci nigdy nie porzucały rodziców, a psy i koty nie porzucały swoich właścicieli. Proszę o tym pamiętać. Przed i w trakcie wakacji schroniska napełniają się ponad miarę porzuconymi zwierzętami. Skala tej patologii jest ogromna i jest odzwierciedleniem postępującego zbydlęcenia naszego społeczeństwa. Każdy, kto ma zwierza ze schroniska, płaci za debila, który go porzucił. Dawniej społeczne, obecnie narodowe nie musi być bydlęce. Szanujmy naszą godność i prawo do godności zwierząt.

Efektem działania pszczół jest samo dobro. Finalnym zaś produktem jest miód. Od początku cywilizacji uważany za pokarm bogów, substancję mistyczną i lekarstwo na wszystko.

Ze wszystkim się zgadzam, a jego właściwości wynikają z zebranych pyłków kwiatowych, nektaru i spadzi. Miód wzbogacany jest przez pszczoły w enzymy i dopiero to wszystko razem wzięte daje pełnię smaku i dobroczynnego działania. Składniki miodu pochłaniają toksyny, w tym ołów. Mają pobudzające działanie na ogólną odporność. Warto pamiętać, że pełna aktywność biologiczna składników miodu pojawia się po ośmiu do dwunastu godzin od rozpuszczenia go w wodzie. Temperatura spożywanego miodu nie powinna przekroczyć czterdziestu stopni. Wyższa jest tożsama z zanikiem jego działania. Dlatego słodzenie gorącej kawy czy herbaty miodem ma walory wyłącznie smakowe.

Chciałbym Szanownym Państwu życzyć udanych wakacji w otoczeniu pięknych widoków, w otoczeniu szczęśliwych dzieci i zwierzaków z pszczelim bzyczeniem w tle. Proszę też nie zapomnieć o wystawieniu płaskiej miseczki z wodą dla ptaków. odwdzięczą się śpiewem.

lek. wet. Zygmunt Kosacki
Jabłonna, ul. Szkolna 22a,
czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13
tel. 22 782-48-88, 602-341-684,
e-mail: zygakosacki@wp.pl