Atrakcje na Bardowskiego

Zainspirowani pytaniem jednego z czytelników zapytaliśmy w Urzędzie Dzielnicy Targówek o aktualne informacje na temat zbiornika retencyjno-rekreacyjnego przy ul. Bardowskiego.

Zbiornik nigdy nie był przewidywany jako kąpielisko. Wody są tu tylko podczyszczane przez filtry, napowietrzane przez kaskadę. O zakazie kąpieli przypominają tablice.

Dla osób, które tu przychodzą, by mieć kontakt z wodą, udostępnione są natryski. Uruchomiony został program sportowo-rekreacyjny i kulturalny. Działa sekcja żeglarska, instruktor prowadzi m.in. zajęcia dla dzieci. W sobotę i w niedzielę można pograć w plażową piłkę nożną i plażową piłkę siatkową; czynna jest ścianka wspinaczkowa. W soboty prowadzone są zajęcia sportowo-taneczne, nauka wiązania węzłów, budowa zamków z piasku. W soboty i w niedziele do zabawy zaprasza didżej, funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego, udostępnione są leżaki.

W 2017 roku w ramach budżetu partycypacyjnego realizowany będzie projekt „Atrakcje wody”.

W miniony weekend na plaży przy zbiorniku na Bardowskiego po raz pierwszy odbył się „Runmageddon” – bieg wyczynowy z przeszkodami. Organizatorem była Fundacja Runmageddon, partnerem dzielnica Targówek (patronat burmistrza). Zawodnicy mieli do pokonania wiele przeszkód, m.in. skok do basenu, zasieki lodowe, pętla z obciążeniem, wspinanie się na drabinę ratunkową, wyrzuconą z helikoptera. Wystartowało ponad 4000 osób. Najstarszym uczestnikiem był urodzony w 1953 roku Grzegorz Zakrzewski, najstarszą uczestniczką Anna Wychowaniec (rocznik 1965).

  K.