XVIII sesja rady dzielnicy Białołęka

Nazwy dla nowych ulic

Nie jest nowością, że w Białołęce wciąż przybywa nowych ulic, bowiem to właśnie w tej dzielnicy Warszawy powstaje najwięcej nowych osiedli mieszkaniowych.

W trakcie ostatniej sesji pozytywnie zaopiniowano nazwy dla trzech ulic. Pierwsza z nich będzie nosić nazwę Koziołka, a przebiega po południowej stronie Wilkowieckiej. W pobliżu znajduje się ulica Sarenki, więc może to tak trochę do pary? Kolejna z ulic otrzyma nazwę istniejącej już ulicy Skarbka z Gór, a jest to uliczka stanowiąca jakby przedłużenie Skarbka z Gór, zaś w jej pobliżu znajdują się ulice Jesiennych Liści i Magiczna. I ostatnia ulica, która nosiła zwyczajową nazwę Zdziarska, teraz będzie nosić nazwę Przy Kanale, w odróżnieniu od znajdującej się nieopodal właściwej ulicy Zdziarskiej. Dla tej ulicy Biuro Nazewnictwa proponowało jeszcze nazwę Zadziorna. Białołęccy radni wybrali Przy Kanale i chyba słusznie, bowiem uliczka znajduje się między Płochocińską a Kanałem Żerańskim.

Odpowiednią uchwałą zmieniono jeden z zapisów uchwały z 14 stycznia ubiegłego roku w sprawie powołania komisji polityki społecznej i ochrony zdrowia. Paragraf 1 uchwały zyskał nowe brzmienie: „Powołuje się komisję polityki społecznej i ochrony zdrowia, której maksymalną liczbę członków ustala się na 9, w składzie: 1. Pani Agnieszka Borowska, 2. Pani Ewa Gajewska, 3. Pan Piotr Gozdek, 4. Pan Zbigniew Madziar, 5. Pani Anna Majchrzak, 6. Pani Anna Myślińska, 7. Pani Mariola Olszewska, 8. Pan Piotr Oracz, 9. Pani Lucyna Wnuszyńska.”

(egu)