Przychodnia dla Zwierząt

Na medal

Proszę Szanownych Państwa, wszyscy powstaliśmy z okruchów wszechświata, z gwiezdnego pyłu i wszyscy jesteśmy kosmitami. Odróżnia nas od nas... zawartość ciepła i energii. Na jednych pada dobro i słońce, drugich radość i dowcip nie rozśmiesza. Jesteśmy albo oświetleni, albo ciemni, co widać. 

Pan Orban wprawdzie rozśmieszał nam prezesa, aliści ten wizerunek nie jest powodem do zachwytu i nie stanowi opoki naszego narodowego bezpieczeństwa, ani narodowego rozwoju gospodarczego. Pan Orban nie zapewni nam ciepła ani energii. Po raz pierwszy w historii jesteśmy z Niemcami po jednej stronie. Jest jasne, że to nasza największa korzyść i szansa. Niemcy w przeciwieństwie do Anglików, Francuzów i Rosjan cechuje dużo wyższa lojalność w stosunku do sojuszników. Jeden jest warunek - współpraca.

Wróćmy do toksyn wokół nas i naszych zwierząt. Moim marzeniem jest państwowe monitorowanie np. jak poziomu wód w rzekach, zawartości dioksyn w powietrzu, wodzie i glebach a także oznakowanie zawartości mykotoksyn w każdym produkcie spożywczym, pochodzącym z Unii i dla Unii Europejskiej. Podpowiadam, podpowiadam to śmiertelnie ważne. Zacznijmy od chleba!

Mój pierwszy pies pojawił się w naszym domu, kiedy miałem 15 lat. Suczka dożyła prawie osiemnastu lat, co nikogo specjalnie nie dziwiło, bo inne psy z sąsiedztwa dożywały podobnego wieku. Każda rodzina miała garnek dla pupila i dwie miski. Jako dorosły człowiek zawsze miałem i mam przy lewej nodze wybitne i kultowe psiaki. Były wyżły, jamniki, saluki, mieszańce, stada kotów, aliści średnia wieku i przyczyny śmierci zaczęły niepokoić.

Produkty tzw. miękkie, czyli puszki i saszetki, przechowywane w lodówce, na krótko po otwarciu potwornie śmierdziały.
Dlaczego nie legalizuje się marihuany leczniczej dla ludzi, a nie delegalizuje się trucizn dla naszych zwierząt?
Suche karmy dwieście lat wstecz opracowali Anglicy po to, aby ich psy miały pożywienie podczas dalekomorskich podróży na statkach.

Po dotarciu na ląd psiaki i koty Brytyjczyków były karmione świeżym, zbilansowanym pokarmem. Moda i wygoda zwyciężyły. Z czasem jakość pokarmów zaczęła gwałtownie się obniżać. Amerykańska firma Pedigree Pal wycofała certyfikat jakości „Pal” dla Polski i to, co tonami zalega na półkach supermarketów nazywa się tylko Pedigree i z jakością niewiele ma wspólnego. Ponieważ u zwierząt poziom niepłodności, nowotworów, ciężkich dysfunkcji trzustki, wątroby, nerek i skóry jest bardzo wysoki, to wiążę ten stan z podwyższeniem zawartości dioksyn i mykotoksyn w otoczeniu i pożywieniu. Korzystne byłoby wdrożenie monitoringu najgroŹniejszych toksyn cywilizacji, a także poziomu promieniotwórczości. Toksykolodzy życia codziennego i Sanepid to najwięksi przyjaciele naszych zwierząt i naszego zdrowia. Złoty medal za zasługi dla obronności kraju!

lek. wet. Zygmunt Kosacki

Jabłonna, ul. Szkolna 22a,

czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13

tel. 22 782-48-88, 602-341-684, e-mail: zygakosacki@wp.pl

Pełen zakres usług