Zostań wolontariuszem

Trwa rekrutacja wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Oba projekty realizowane są również na Pradze Północ. W naszej dzielnicy szczególnie brakuje wolontariuszy Akademii Przyszłości, która działa przy szkołach podstawowych nr 30 (Kawęczyńska), 50 (Jagiellońska) i 73 (Brzeska/Białostocka). Szukamy studentów i absolwentów, ludzi pełnych pasji i energii do działania. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 października przez stronę www.superw.pl.


SZLACHETNA PACZKA od 15 lat łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą ich wesprzeć. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest jej siostrzanym projektem i od 14 lat zajmuje się pomocą dzieciom, które mają problemy w nauce i często pochodzą z niezamożnych rodzin.

Bez wolontariuszy nie ma Paczki i Akademii

W ubiegłym roku Paczka połączyła ponad milion Polaków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca SuperW – wolontariuszy, wspomagających samą Paczkę, jak i Akademię. Ich rola jest kluczowa.

Wolontariusze Akademii pracują z dziećmi, które borykają się z problemami w szkole. Spotykają się z nimi regularnie w systemie 1 na 1. Ich misją jest zmotywowanie swoich podopiecznych i dodanie im wiary we własne umiejętności. Wolontariusze Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy – tam, gdzie inni nie chcą albo boją się wejść.

Wolontariat, który rozwija

– Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych – podkreśla ks. Jacek Stryczek.

– To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – dodaje.

Również sami wolontariusze potwierdzają, że udział w Paczce czy w Akademii, nauczył ich m.in. planowania, dobrej organizacji pracy, komunikatywności i współpracy z innymi.

– Akademia pozwoliła mi poznać fantastycznych ludzi – takich samych wariatów jak ja, którym się chce. Chce się wstawać rano, robić niesamowite rzeczy i przenosić góry – mówi Ania, SuperW Akademii z Pomorza. Miałam nadzieję zmienić czyjeś życie, tymczasem zmieniło się moje – podkreśla.

Przyłączając się do Akademii Przyszłości staniesz się częścią jednego z najbardziej profesjonalnych programów społecznych w Polsce. Poczujesz, co to znaczy być dla kogoś naprawdę ważnym – dla kogoś, kto Cię potrzebuje!

AMI