Budowa II linii metra

Umowa podpisana

Podpisane zostały przez wojewodę wszystkie zgody na budowę zachodniego odcinka II linii metra; tym samym przyszedł czas na podpisanie umowy z jego wykonawcą, firmą Gulermak. Stało się to 29 września.

Władze miasta natychmiast wystąpiły o unijne dofinansowanie projektu „Budowa II linii metra wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zakupem taboru – etap II” w kwocie 1,826 mld zł. Satysfakcja ma raczej gorzki smak, bowiem umowa została podpisana niemal rok po rozstrzygnięciu przetargu. Wschodni odcinek, wiodący na Targówek, jest budowany od maja tego roku. Czy da się nadrobić gigantyczne opóźnienie na zachodnim odcinku? Z pewnością nie. Czas budowy to 38 miesięcy i nic tego nie zmieni. Wykonawca ma teraz miesiąc na przejęcie placu budowy, zatwierdzenie projektów organizacji ruchu i zainicjowanie zmian w ruchu drogowym, koniecznych do prowadzenia robót.

Przypominamy, że zachodnim odcinkiem II linii metra, liczącym 3,4 km, przejedziemy w przyszłości w 12 minut, a na naszej trasie znajdą się trzy stacje - Płocka (C08), Młynów (C07) i Księcia Janusza (C06).

(egu)