Przychodnia dla Zwierząt

Komuniści i złodzieje

Proszę Szanownych Państwa, w listopadzie wspominamy naszych zmarłych i czcimy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. To proste i łączące cały naród uroczystości. Aliści nie u nas. Między wspomnieniami pojawiają się oskarżenia; nawet fabularny film o tym, że było inaczej. Ten mus spowodował, że temperatura stała się ekshumacyjna i nasila się każdego 10 dnia każdego miesiąca. Sąd i osąd wymaga dowodów. Wg posła Brudzińskiego mamy antykomunistyczny i niekradnący rząd. Ciekawy jestem, na jakiej podstawie. Błagam, najpierw dowody i sąd, a dopiero potem ukochana bigoteria.

Zapalmy trzy dodatkowe świeczki. Jedną na grobie żołnierzy za niepodległość. Drugą na pustym grobie dla okazania szacunku każdemu, kogo nie znamy. Trzecią w domu na zgodę. Następnie wróćmy do tych świeczek i posprzątajmy po świętach.

W naszym świecie nadchodzącoraz zimniejsze dni i niezbyt długa przerwa rozrodcza.
Przed zimą warto zrobić rzetelny przegląd kwater naszych czworonożnych przyjaciół i czworonożnych nieprzyjaciół. Uprzątnijmy budy dla psów, docieplmy i wyścielmy świeżą słomą. Podajmy antykoncepcję lub zgłośmy się na dokonanie zabiegu sterylizacji. Jesień to nasilenie aktywności pcheł i kleszczy, więc warto sprawdzić czy wszelakie spot ony czy obroże wykazująswoje działanie biologiczne. Jesień to także inwazje gryzoni na nasze kamienice i domy. Serdecznie polecam zastosowanie przynajmniej jednej mechanicznej pułapki odpowiednio zabezpieczonej zwłaszcza przed kotami. Obecność małych brązowych kuleczek niewiadomego pochodzenia za meblami, na strychu czy piwnicy to dowód na obecność gryzoni i powód do dalszych działań.

lek. wet. Zygmunt Kosacki
Jabłonna, ul. Szkolna 22a,
czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13
tel. 22 782-48-88, 602-341-684,
e-mail: zygakosacki@wp.pl
Pełen zakres usług