Wisła Lato Jesień Zima

Wisła jest pełna atrakcji przez cały rok. Potwierdzając tę tezę miasto stołeczne Warszawa zaprasza w sobotę, 19 listopada, na otwarcie sezonu zimowego nad królową polskich rzek. Zabawa toczyć się będzie w okolicy Płyty Desantu przy Bulwarze Flotylli Wiślanej. Start o godz. 12.00.

Wisła i jej okolice to przestrzeń, gdzie można aktywnie spędzać czas przez okrągły rok. Takie miejsca jak bulwary wiślane, plaże i sama woda są atrakcyjne nie tylko podczas wakacyjnych upałów. Ich potencjał i uniwersalność dają ogromne możliwości także podczas chłodniejszych miesięcy, a nawet w czasie zimy!

W sobotę, 19 listopada, w godz. 12-18 zostanie to po raz kolejny udowodnione! Nie zabraknie licznych bezpłatnych atrakcji, przede wszystkim na rzece. Wioślarze dadzą pokaz pływania ośmioosobową załogą. Będzie też możliwość spróbowania własnych sił i powiosłowania „trójką” razem z instruktorem. Zorganizowane zostaną również grupowe spływy kajakowe z przewodnikiem (także w języku angielskim). Ponadto będzie można przepłynąć się zadaszonym i klimatyzowanym katamaranem, a śmiałkowie z grupy morsów wejdą do lodowatej wody. Zainteresowani tematyką żeglarską obejrzą wystawioną specjalnie na tę okazję łódkę typu skiff, a także będą mogli wziąć udział w warsztatach szkutniczych.

Wisła cieszy warszawiaków cały rok. Zapraszamy nie tylko na otwarcie sezonu zimowego, ale też do przychodzenia w te piękne okolice przez cały rok, bo przecież: Wisła, lato, jesień, zima!

Harmonogram wydarzenia

9:00-12:00 spacer ornitologiczny organizowany przez Fundację KiM, który rozpocznie się w okolicach Portu Praskiego i skończy w klubokawiarni Rejs. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zbudować karmniki dla ptaków z niepotrzebnych butelek pet.

12:00-15:30 spływy kajakowe Kajak w stolicy - 7 małych, półgodzinnych spływów, które wystartują z okolic Rejsu, a skończą się po drugiej stronie Wisły w okolicach Mostu Poniatowskiego. Uczestnicy płynąć będą pod okiem wykwalifikowanego przewodnika, który w trakcie będzie opowiadał o historii Wisły. Planowany także spływ prowadzony w języku angielskim

12:00-16:00 Rejsy Katamaranem „Po Wiśle” pozwoli w atrakcyjny i komfortowy sposób zwiedzić Warszawę z perspektywy rzeki. Bezpłatne Rejsy wzbogacone będą o przewodnika, który opowie o królowej polskich rzek.

12:00-18:00 Atrakcje z Towarzystwem Wioślarskim Syrenka. Wiele atrakcji na wodzie i nie tylko, m.in. pływanie z 8-osobową załogą. Prezentacja łodzi typu skiff na terenie Rejsu.

12:00-18:00 Sauna publiczna - możliwość skorzystania z pierwszej w Polsce sauny w kontenerze morskim

12:00-18:00 Nartorolki - możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu

12:00-18:00 Animacje grupy Sztuka Niepowtarzalna - animatorki zadbają o dobrą zabawę dla dzieci. Integracyjne gry i zabawy ruchowe, wspólne rysowanie i malowanie.

12:00-18:00 Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarna – zabezpieczenie imprezy w trakcie całego jej trwania, a także pokazy i edukacja w kwestii bezpieczeństwa nad rzeką.

12:00-18:00 Gorące posiłki dla całej rodziny – sycąca, ciepła grochówka, kiełbaski na ognisko oraz dodatkowo menu klubu Rejs

12:00-18:00 Degustacja produktów regionalnych z Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu

12:00-18:00 Kącik gier - gry wideo i gry planszowe (w tym edukacyjne o Warszawie) do dyspozycji gości.

12:00-18:00 Porady dietetyczki Pauliny Nagel, która będzie udzielała konsultacji w sprawie zdrowego odżywiania

13:00-15:00 Krakowski Klub Morsów “Kaloryfer” Rozpoczęcie przepływania 13:00 przy asekuracji WOPR, po przepłynięciu każdy uczestnik dostaje medal. Przepłynięcie jednej grupy trwa 7-10 minut + powrót. Będzie to pierwsza część akcji Morsowa Korona Wisły.

14:00-15:00 Warszawa na wyrywki - Piotr Wierzbicki, przewodnik po Warszawie udzieli ciekawego wykładu na temat związków Wisły z Warszawą

15:00-16:00 Quiz wiedzy o Warszawie - Jeden duży quiz trwający około godzinę. Chętni uczestnicy mogą zapisać się na miejscu, przed samym startem.

15:00-18:00 Ognisko. Możliwość ogrzania się i wspólne pieczenie kiełbasek, ziemniaków, itd.

17:00-18:00 Kameralny koncert jazzowy


Dodatkowo

Wystawa fotograficzna na nowym odcinku bulwaru Jana Karskiego – specjalna ekspozycja 50 plansz ze zdjęciami promującymi Wisłę w widocznym miejscu.

Prowadzenie imprezy przez dziennikarza i didżeja Marka Sierockiego.