Przychodnia dla Zwierząt

Symbole

Proszę Szanownych Państwa, w nasze życie osobiste, społeczne i polityczne od tysiąca pięćdziesięciu lat wkradły się krzyż i czerń. W Sejmie w 1997 roku pojawił się w nocy bezprawnie powieszony krzyż. Sposób powieszenia jest i będzie farsą. Odsyłam do Wikipedii, do kart historii, na fotel marszałka i do kamer monitoringu... Od tego momentu historia naszego państwa pisana jest zygzakami. Moim i Polski symbolem jest symbol Orła Białego. Przed nim się stoi, nie klęka i jest się dumnym. Nawet komuchy takie jak Bierut, Gomułka i Gierek o tym wiedzieli. Orzeł Biały wisiał wszędzie, gdzie było Państwo Polskie, w każdej komórce, szkole, polskim urzędzie, sądzie.

Orzeł Biały kodował i koduje w nas siłę, wolność, niezależność, budowanie wspólnoty, perspektywy, opiekuńczość, a przede wszystkim zapewnienie wspólnego gniazda w które się nie s... i którego się nie zdradza.

Polski Orzeł i Polska Biel to zakodowana ofiara krzyża i czerni Watykanu, symbolu chłosty, poniżenia, cierpienia, złodziejstwa i bezkarności. Krzyż Sejmowy jest krzyżem z grobu ks. Popiełuszki. Jest darem matki Jerzego, niejako sankcjonującym uprawianie podziałów przez polityków. Ufny w ofiarę jego śmierci wraz z innymi podchorążymi odmówiłem wzięcia do rąk broni i strzelania do tłumu w 1984 roku. Wtedy dzięki nam, po 26 latach od słynnego października, nic się nie polało w Poznaniu. Wszyscy byliśmy biali, nawet ten ksiądz, który cierpiał bez sensu. Uważam, że powinniśmy zdjąć każde czarne fatum z każdej z naszych ścian, z bieli naszych piersi i bieli piersi naszych dzieci i wyrzucić ze świadomości, podświadomości i nadświadomości czerń, krzyż. Wróćmy do symboliki Orła.

Chciałbym, aby ta biel uwrażliwiła nas też na zwierzęta. Proszę Szanownych, za oknami zima. Teraz, w chłody, zwierzęta są z nami bliżej.

Dlaczego tak cenne jest obcowanie ze zwierzętami? One, żyjąc odpowiednio krócej, powiedzą nam, na co umrzemy.
Składamy się przecież z tego samego powietrza, tej samej wody i tej samej ziemi. Brońmy każdego drzewka, każdego krzewu, nawet chwastu w mieście, bo normy jakości powietrza to 44 tysiące zgonów w całej Polsce rocznie i brak statystyk długości życia zwierząt.

Sadźmy sosny, świerki, cokolwiek i wszędzie. Na ciepłej wodzie poległ Bronisław Komorowski. Z zimnej wody w kranie warszawiacy mogą się jeszcze cieszyć. Wyklinana obecnie pani Waltz przez inwestycje w jakość kranówki teraz właśnie ratuje zdrowie i wydłuża długość życia swego oponenta Jarosława, a także jego kotów. Zdrowa woda w naszych czasach to świeżość i jasna perspektywa patrzenia na miasto jak za Starzyńskiego.  

Moje zwierzęta żyły relatywnie długo. Nie mniej niż szesnaście, najwięcej osiemnaście lat. Jestem z tego dumny. Każde poddane było eutanazji, by ulżyć w cierpieniu, w chorobie nowotworowej lub duszności w przebiegu chorób serca. I tak: Kora, wyżeł niemiecki gładkowłosy - nowotwór gruczołu mlekowego. 17 lat. Warszawa. Niunia, chart afgański - nowotwór przytarczyc i płata tarczycy. 16 lat. Legionowo. Nitka, chart saluki - nowotwór płuc, 16 lat Jabłonna. Tofik, jamnik długowłosy - niewydolność serca, Legionowo 16 lat. Dzidzia, jamnik szorstkowłosy króliczy - wstrząs w trakcie leczenia babeszjozy Warszawa, ul. Gagarina, 7 lat. Landrynka, jamnik króliczy długowłosy niewydolność krążenia, Legionowo 17 lat. Oleńka, jamnik szorstkowłosy króliczy, niewydolność krążenia 18 lat była ze mną wszędzie, od kliniki na Grochowie, Szczęśliwice, Śródmieście, Powiśle, Legionowo i Jabłonnę. Teraz też mam koleżkę, kundelka, zobaczymy jak długo pożyje, a czas szybko leci - też nam.

lek. wet. Zygmunt Kosacki

Jabłonna, ul. Szkolna 22a,

czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13

tel. 22 782-48-88, 602-341-684,

e-mail: zygakosacki@wp.pl

Pełen zakres usług