Kolęda płynie z wysokości

Koncerty charytatywne w Szkole Podstawowej nr 355 na Białołęce stają się już tradycją. Tym razem zespół Belfer Band oraz laureaci Konkursu Kolęd i Pastorałek śpiewali dla chorych dzieci – Mai i Filipka.

Utalentowani nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 355 przy ulicy Ceramicznej na Białołęce już po raz drugi nagrali płytę z kolędami i pastorałkami. Dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony zostanie, podobnie jak w zeszłym roku, na cel charytatywny. W ubiegłym roku nauczyciele pomagali wychowankom Domu Dziecka w Równem, a obecnie chcą przeznaczyć pieniądze na leczenie dwojga chorych dzieci – Mai i Filipa. Jest jeszcze jedna różnica: w zeszłym roku zespół śpiewających nauczycieli nie nazywał się jeszcze Belfer Band. Teraz występują pod taką nazwą i są coraz lepsi.

Kolędy i pastorałki z nagranej płyty zaprezentowali podczas koncertu charytatywnego pt. „Kolęda płynie z wysokości”, który odbył się w szkole przy Ceramicznej  9 stycznia. Wraz z nauczycielami wystąpili laureaci szkolnego konkursu na wykonanie kolęd i pastorałek. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 1-3 oraz 4-6. Wykonawców oceniano również w kategorii solistów i zespołów. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był występ w koncercie.

Obok tradycyjnych, znanych kolęd, takich jak „Dzisiaj w Betlejem”, „W żłobie leży”, „Z narodzenia Pana” czy „Mizerna cicha” usłyszeliśmy nowsze, współczesne utwory, np. kolędę Janusza Stokłosy z musicalu „Metro” pt. „Uciekali, uciekali”. Dzieci wybierały raczej pastorałki: Norbert z 3C świetnie zaśpiewał pastorałkę „Bosy pastuszek”, a uczniowie z klasy 6A, lepiej niż „Arka Noego” – „Świeć gwiazdeczko, świeć”.

- Cieszy nas, że dzieci nie śpiewały tylko do gotowych podkładów, ale poprzychodziły z instrumentami – mówi Karolina Soczyńska, z zespołu Belfer Band, wychowawczyni klasy 6A. – Moja klasa jest bardzo muzykalna.

- Było bardzo dużo zgłoszeń do konkursu – dodaje kierowniczka świetlicy, Magdalena Góralczuk, która podczas koncertu brawurowo wykonała pastorałkę „Gore gwiazda” – Widać, że śpiewanie sprawia dzieciom przyjemność.

Z pewnością, nie tylko dzieciom. Zespół Belfer Band się rozwija, a radość ze wspólnego muzykowania jest tym większa, im bardziej można w ten sposób pomóc potrzebującym.

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się sprzedać już ponad 500 sztuk płyt – mówi Karolina Soczyńska.
Tegoroczna płyta „Kolędy i pastorałki” w wykonaniu zespołu Belfer Band, która powstała w studiu nagrań Michała Kirmucia jest jeszcze do kupienia w Szkole Podstawowej nr 355 przy ul. Ceramicznej 11.

Joanna Kiwilszo