Przychodnia dla Zwierząt

Czy WOŚP łagodzi?

Muzyka nadal łagodzi obyczaje, panie marszałku kochany. Dlatego 25 lat temu powstała idea pod nazwą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po sowieckiej okupacji, jako wolni ludzie, kupujemy sprzęt medyczny. Są szpitale, w których 70% aparatury oznaczona jest naszymi czerwonymi sercami. Aliści nie ma tam ani jednej złamanej strzykawki oznaczonej czarnym krzyżykiem czy należnej dbałości Rzeczypospolitej. WOŚP jest ideą radości z życia i pomagania, będziem Polakami zaśpiewałby Dąbrowski. Wszyscy ci, którzy są tej idei przeciwni, a teraz próbują jej zabronić, są poddanymi jakiegoś obsesyjnie smutnego, zakompleksionego szefa, Tu przebiega podział. Wolni z sercem i smutni niewolnicy urzędowego musu. Serca nie da się wykluczyć ani oczernić.

W ostatnich tygodniach obserwuję zwiększoną ilość przypadków zapaleń pęcherza moczowego. Najczęściej chorują koty i małe rasy psów. Proszę Szanownych Państwa, proszę pamiętać o tym, że my jako ludzie żyjemy w zupełnie innych warunkach niż nasze maluchy. Czując dyskomfort, definiujemy go i usuwamy. Na przykład niewychodzące koty uwielbiają siedzieć na parapetach. Stamtąd mogą obserwować świat jak wścibskie tetryki. W oglądaniu nie ma nic zdrożnego, aliści proszę zwrócić uwagę na temperaturę parapetów. Bingo? To częsta przyczyna - siedzenie czy leżenie godzinami na zimnym podłożu. Drugą częstą przyczyną są remonty. Malowania, nowe parkiety, nowe meble czy nowe mieszkanie, w których poziom parujących chemikaliów wywołuje alergiczne zapalenie pęcherza moczowego. Często nie mamy na to wpływu, ale warto wiedzieć dlaczego.

Jest też trzecia, chyba najczęstsza, przyczyna. Składamy się z tego, co zjadamy. Zwierzęta też. Tak podłego jadła nie było od lat. Reklamowane i pięknie zapakowane trucizny powodują niedobory i alergie. Toksyny osłabiają odporność i zapalenie pęcherza powinno być zachętą do głębszych przemyśleń. Do tego i nie tylko wszystkich Szanownych Państwa zachęcam, życząc Wszystkiego co Dobre w 2017 roku.

lek. wet. Zygmunt Kosacki
Jabłonna, ul. Szkolna 22A
czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13
tel. 22 782-48-88, 602-341-684,
e-mail: zygakosacki@wp.pl
Pełen zakres usług