Pracuj w Wileńskiej

Galeria Wileńska występuje z nową prospołeczną inicjatywą, mającą na celu wsparcie młodych ludzi z Pragi Północ w podnoszeniu zawodowych kwalifikacji, a w konsekwencji w znalezieniu satysfakcjonującego zatrudnienia.

„Pracuj w Wileńskiej” to najważniejsze tegoroczne przedsięwzięcie właściciela i zarządcy Galerii, firmy Unibail-Rodamco, doskonale wpisujące się w dotychczasowe działania na warszawskiej Pradze. Zainteresowanie lokalną społecznością i utrzymywanie z nią więzi poprzez rozmaite akcje edukacyjno-rozrywkowe od lat stanowi trzon aktywnej obecności Galerii Wileńskiej na prawym brzegu Wisły. Tegoroczna inicjatywa jest jednocześnie ważnym elementem nowej, zaplanowanej do 2030 roku strategii CSR, co można przetłumaczyć: Odpowiedzialność Społeczna Przedsiębiorstw.

„Pracuj w Wileńskiej” to polska wersja społecznego programu „UR for Jobs”, wdrażanego w kilku europejskich krajach, m. in. Francji, Hiszpanii i Holandii. W tym roku program obejmie kolejnych 15 centrów handlowych, w tym także Galerię Wileńską.

– Program zakłada trzy podstawowe cele: społeczny, wewnętrzny i zewnętrzny. Pierwszy z nich to wzrost zatrudnienia wśród młodych osób, drugim jest zaangażowanie naszych pracowników we wspólne zadania, a trzecim jest zbudowanie pozytywnych relacji z naszymi partnerami – najemcami, dostawcami, kontrahentami oraz lokalnymi instytucjami – mówi Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej.

W ramach inicjatywy zaplanowano szkolenia skierowane do młodych ludzi w wieku do 30 lat, które odbędą się w terminie od 15 do 18 maja. Pracownicy Unibail-Rodamco włączą się w szereg działań, przewidzianych dla przyszłych pracowników, na zasadzie wolontariatu.

– Z początkiem kwietnia rusza rekrutacja na szkolenia, do końca miesiąca osoby chętne mogą zarejestrować się na platformie: www.pracujwwilenskiej.pl. Lub przynieść swoje CV do Galerii Wileńskiej. Planujemy przeszkolić 50-60 osób. Podczas szkoleń, trwających minimum sześć godzin, obejmujących takie zagadnienia, jak przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej, komunikacja i obsługa klienta, odbędą się też rozmowy z doradcami zawodowymi. 19 maja podczas Targów Pracy zostaną przedstawione oferty pracy od naszych najemców biorących udział w projekcie, a także rozmowy rekrutacyjne - dodaje Marta Chojnacka.

Finalnie pracę w warszawskiej galerii ma znaleźć co najmniej 15 osób na minimum sześć miesięcy w takich branżach, jak sprzedaż detaliczna, catering, ochrona, sprzątanie, dostawy i logistyka, aż po dział budowlano-konstrukcyjno-remontowy Galerii Wileńskiej.

Obecnie udział w projekcie zadeklarowały takie marki, jak: Carrefour, Mohito, Reserved, Sinsay, Cropp, House, Venezia, Unisono, Twoje Soczewki, McDonald’s, Dominium Pizza, Amrit Kebab, KFC, Burger King, Sizeer oraz GO Sport, a także firmy usługowe operujące na terenie Galerii Wileńskiej: Badford i Solid Security.

JK