Gra miejska

Tajemnice, spacery, zagadki i wyzwania - dla całej rodziny!

„Pewnego dnia w bibliotece zapanował straszny rwetes. Zniknęły książki... Nie wszystkie, rzecz jasna, ale kilka z nich. W tym samym czasie w okolicy odnotowano pojawienie się niezwykłych postaci, tajemnicze znaki... Rumor i rwetes. Gdzie się podziały książki? Kogo naprawdę widziano przy fontannie na pl. Hallera - hipopotama, Pippi, pana Toma?”

Jeśli chcielibyście pokazać waszym dzieciom okolicę z nieco innej perspektywy niż zwykle, jeśli lubicie czytać lub chcecie tą pasją zarazić wasze dzieci, a jednocześnie dobrze się przy tym bawić, to w trzy kolejne majowe weekendy zapraszamy do udziału w grach organizowanych prze Bibliotekę Publiczną im. Ks. Jana Twardowskiego. Grę prowadzi znana z wielu działań artystyczno-edukacyjnych kompania artystyczna I co było dalej, założona w 2012 roku przez Natalię Leszczyńską i Krystynę Bocheńską – prywatnie mieszkanki i oczywiście wielbicielki Pragi!

Akcja pierwszej gry umiejscowiona jest w okolicach pl. Hallera (13 maja 2017, start z Domu Kultury Praga o godz. 11.00), dwie kolejne edycje odbędą się na Szmulkach (20 i 27 maja, start o godz. 11.00 z Domu Sąsiedzkiego Szmulowizna).

Uczestnicy, chcąc rozwikłać sprawę zagadkowych zniknięć książek z bibliotecznych regałów, ruszą tropem bohaterów Tove Jansson, Astrid Lingren, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Stefana Themersona. Aby wziąć udział w grze, należy zapisać się na listę uczestników telefonicznie lub mailowo: tel.: 22 818 49 00, bdz59@bppn.waw.pl. Ilość miejsc ograniczona.