Świat magii w Galerii Wileńskiej

W sobotę, 29 kwietnia w Galerii Wileńskiej odbyła się wyjątkowa impreza dla dzieci pod hasłem „Mali Prascy Artyści”. Organizatorzy wydarzenia, we współpracy z Warszawskim Cyrkiem Magii i Ściemy, przygotowali wiele atrakcji nawiązujących do niezwykłego świata magii.

Było to już trzecie wydarzenie z cyklu bezpłatnych, comiesięcznych warsztatów dla dzieci organizowanych przez Galerię Wileńską i zaprzyjaźnione praskie instytucje, takie jak m.in.: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73, Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, Pszczelarium oraz Warszawski Cyrk Magii i Ściemy. Tym razem dzieci obecne podczas wydarzenia brały udział w ciekawych warsztatach ze skręcania baloników, pantomimy i żonglerki z wykorzystaniem chustek, piłeczek oraz maczug. Wśród atrakcji, które czekały na najmłodszych, znalazły się również niezwykłe występy szczudlarzy, pokazy żonglerskie i etiudy  pantomimiczne. Natomiast w kąciku plastycznym, pod okiem animatorów, mali uczestnicy wykonywali ozdobne korony z talerzyków oraz zwierzątka na spinaczach.

Jak co miesiąc, impreza przyciągnęła mnóstwo widzów; dzieci chętnie uczyły się sztuki cyrkowej, a pokazy Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy zachwycały widownię.

JK