Pracuj w Wileńskiej - Targi Pracy i pierwsze podsumowania

Po serii szkoleń przyszedł czas na prezentację ofert pracy i rozmowy rekrutacyjne. Zapoczątkowany w kwietniu program „Pracuj w Galerii Wileńskiej” wszedł w ostatnią, decydującą fazę. Są już podpisane umowy.

Galeria Wileńska od lat interesuje się lokalną społecznością, organizując wartościowe akcje prospołeczne. Program „Pracuj w Wileńskiej”, będący częścią wdrażanej w kilku krajach europejskich strategii CSR (Odpowiedzialność Społeczna Przedsiębiorstw) Unibail-Rodamco, właściciela i zarządcy Galerii Wileńskiej, jest właśnie jedną z nich. Program, którego celem jest pomoc młodym ludziom z Pragi-Północ w podniesieniu kwalifikacji i w efekcie w znalezieniu zatrudnienia, wszedł w decydującą fazę.

Przez cały kwiecień trwała rejestracja kandydatów, którzy następnie przeszli serię szkoleń, obejmujących takie zagadnienia, jak przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej, pisanie CV, komunikacja i obsługa klienta. 19 maja czterdziestu trzech kandydatów miało okazję zapoznać się z ofertą najemców Galerii – partnerów programu. Na II piętrze Galerii Wileńskiej tego dnia swoje stanowiska otworzyły takie marki jak: Carrefour, Mohito, Reserved, Sinsay, Cropp, Venezia, Unisono, McDonald’s, Dominium Pizza, Amrit, Burger King oraz GO Sport, a także firmy usługowe operujące na terenie Galerii Wileńskiej: Badford i Solid Security.

- „Pracuj w Wileńskiej” to bardzo ważny projekt, ponieważ wpisuje się w życie lokalnej społeczności – powiedział  Arnaud Burlin, dyrektor zarządzający Unibail-Rodamco na Europę Centralną, który oficjalnie otworzył Targi Pracy. – Do Galerii Wileńskiej ludzie przychodzą nie tylko robić zakupy, ale także po to, by miło spędzić czas w restauracji czy napić się kawy. W tym miejscu toczy się część lokalnego życia. Tym bardziej zależy nam, aby pomóc młodym prażanom, którzy z różnych powodów, np. niewystarczającego wykształcenia mieli wcześniej trudności z wejściem na rynek pracy, znaleźć pierwsze zatrudnienie.

Dyrektor Galerii Wileńskiej, Marta Chojnacka życzyła wówczas wszystkim kandydatom powodzenia i podpisania umów na jak najlepszych warunkach. Wyraziła też nadzieję, że dzień Targów Pracy będzie dla wielu z nich początkiem ciekawej zawodowej przygody. I rzeczywiście, tak się stało.

Dziś wiemy, że już 12 osób rozpoczęło swoją zawodową przygodę w Galerii Wileńskiej podpisując umowę o pracę z najemcami Galerii i liczba ta ciągle wzrasta.

Joanna Kiwilszo