Projekt nr 28 – Praga Północ – projekt ogólnodzielnicowy – ZAGŁOSUJ i…

ZOObacz mur w nowej odSŁONIE

Mur otaczający Warszawskie ZOO od strony Mostu Gdańskiego i Ronda Starzyńskiego to fragment smutny i zaniedbany. Mieszkasz w Warszawie? Możesz to zmienić! Od 14 do 30 czerwca zagłosuj na projekt nr 28 z budżetu partycypacyjnego Miasta Warszawy.

Po drugiej stronie muru jest magiczne, pełne ciekawych, intelektualnych przygód miejsce – Warszawski Ogród Zoologiczny. Projekt ma na celu upiększenie i odczarowanie brzydkiego, szarego muru, a tym samym uatrakcyjnienie otoczenia Pragi-Północ, jak również zaproszenie mieszkańców Warszawy do ciekawego spędzania wolnego czasu w towarzystwie zwierzaków ze stołecznego ZOO.

Na szerokim na 200-metrów i wysokim na ok. 2,5 m murze może powstać barwny mural związany z ogrodem zoologicznym, ale też nawiązujący do Warszawy i jej losów. Na murze wymalowane byłyby egzotyczne zwierzęta, symbole związane z Warszawą np. wizerunek Pałacu Kultury nadgryzanego przez żyrafę i tonącego w egzotycznej roślinności bądź zabawny komiks. Mur zostałby wykorzystany jako przestrzeń artystyczna i edukacyjna oraz kolorowa ozdoba dzielnicy. Dodatkowo obecna technologia pozwoli na zabezpieczenie muralu przed zniszczeniami i jego dłuższą trwałość.

Do pomalowania niektórych elementów będą zaproszone dzieci z domów dziecka lub ze świetlic środowiskowych, co będzie miało dodatkowo wymiar społeczny, a tychże współautorów będzie napawało dumą.

Każdy spacer, przejażdżka w tym miejscu staną się przyjemniejsze, wzbogacające o nowe doświadczenia i impresje, także dla osób na co dzień nie obcujących ze sztuką. Biorąc pod uwagę turystów odwiedzających Warszawę, byłaby to również wizytówka miasta i dzielnicy.

Koncepcji może być wiele, ale cel jest jeden: przeobrażenie szarego, ponurego punktu dzielnicy w kolorowy obraz, który przyciągnie turystów, spodoba się mieszkańcom, a na twarzach dzieci będzie wywoływał uśmiechy.

Zasady glosowania

Głosowanie potrwa od 14 do 30 czerwca 2017 (do godz. 23:59). Każdy MIESZKANIEC Warszawy może zagłosować na pomysły, które uważa za ciekawe i potrzebne do realizacji.

Głosować można na dwa sposoby:

* przez Internet – na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl – aby zagłosować musisz mieć dostęp do adresu e-mail. Na podany adres e-mail przyjdzie link aktywacyjny, który umożliwi Ci zagłosowanie.
Jeżeli nie dotarł e-mail z linkiem aktywacyjnym, sprawdź inne foldery w swojej poczcie np. spam lub zgłoś ten problem na adres twojbudzet@um.warszawa.pl.

* papierowo – wypełniając kartę do głosowania. Przyjdź do urzędu dzielnicy lub innego wyznaczonego punktu do głosowania. Otrzymasz tam kartę z propozycjami pomysłów. Możesz zagłosować na miejscu - będzie tam również pracownik urzędu, który może Ci pomóc. Przed oddaniem wypełnionej karty konieczne będzie okazanie ważnego dokumentu tożsamości. Nie ma możliwości przyniesienia karty w imieniu innej osoby.

Szczegóły na:

http://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/zag-osuj-na-pomys-y