Otwarte w Soboty

O Centrum Kreatywności Targowa i realizowanych tam spotkaniach i atrakcjach pod hasłem Otwarte w Soboty już pisaliśmy. To ostatnia szansa, by jeszcze wpaść w sobotę 30 września i bawić się, spotykać, dyskutować, obejrzeć wystawę i wziąć udział w rozmowie z artystą z warszawskiej Pragi.

Cykl spotkań Otwarte w Soboty dedykowany jest szeroko rozumianej branży kreatywnej – artystom, rzemieślnikom, twórcom i przedsiębiorcom, oraz mieszkańcom Warszawy, którzy chcieliby poznać przedsiębiorców tej branży. Organizatorem jest Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”. Stałym elementem spotkań są wystawy twórców – artystów malarzy, fotografów, ceramików, designerów, a także autorskie przytulanki i ręcznie tkane ubiory, ceramika użytkowa i medaliony – każde spotkanie, to okazja do podziwiania innych wystaw i dzieł. I Uwaga! To także okazja dla twórców, by bezpłatnie pokazać swoje dzieła! Wystarczy skontaktować się z organizatorem. Każde spotkanie to także atrakcja dla dzieci: mali artyści znajdą coś dla siebie na warsztatach kreatywnych prowadzonych przez artystki z Wawa Design Festiwal. Każdy, niezależnie od wieku, może poczuć dziecięcą radość zabawy podczas testowania miejskich gier animacyjnych Games Development lub interaktywnego Magicznego Dywanu firmy Funtronic. Po południu zaś Iwo Zmyślony, krytyk sztuki, filozof, przedstawia wybranych artystów związanych z Pragą – coś dla amatorów wysmakowanej sztuki wysokiej. Jest czas na rozmowę i na zadawanie pytań twórcy przez publiczność.

W ostatnią sobotę września zapraszamy twórców na spotkania panelowo-networkingowe dla branży kreatywnej. To doskonała okazja do spotkań we własnym gronie, nawiązania nowych kontaktów, wyrażenia problemów i trudności, z jakimi borykają się artyści, rzemieślnicy, twórcy. Na każde spotkanie zaproszeni są goście, którzy w formie miniwykładu opowiadają o kondycji sektora lub dzielą się własnym doświadczeniem i receptą na sukces. Spotkania mają nieszablonowy charakter, jak przystało na branżę kreatywną. Nie brakuje też okazji do twórczych działań i zabaw.

Spotkania Otwarte w Soboty to również szansa na promowanie się. Forma dowolna: można wcześniej zgłosić się do organizatorów, Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium i umówić się jak można zaprezentować swoje wyroby, dzieła na wystawie. Można również przyjść po prostu np. z ulotkami o dowolnej godzinie pomiędzy 12 a 19. Wszystkie atrakcje, w tym promocja swoich działań i dzieł, dostępne są za darmo zarówno dla przedstawicieli sektora kreatywnego jak i zwiedzających. Zapraszamy!

Projekt współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawa.
Otwarte w Soboty w Centrum Kreatywności Targowa w dn. 30.09 na ul. Targowej 56, Praga Północ. Poszczególne atrakcje dostępne w godzinach:

12-16 – atrakcje i warsztaty dla dzieci, przygotowane przez Wawa Design Festiwal
13-16 – spotkanie panelowo-sieciujące dla branży kreatywnej, prowadzi Fundacja Innowatorium
16-19 – spotkanie z praskim artystą, prowadzi Iwo Zmyślony