Pierwsze święta w Galerii Północnej

Polarne niedźwiadki, 12-metrowa błyszcząca światełkami choinka, zapach pieczonych pierniczków i poczta polarna, która dostarczy życzenia w najdalsze zakątki świata. Pierwsze Święta Galerii Północnej będą miały wyjątkową oprawę. Od 2 do 23 grudnia na dzieci oraz dorosłych czekają liczne atrakcje.

W Galerii Północnej zapanował już prawdziwie świąteczny klimat, a zimową metamorfozę widać z daleka. Przy wejściu od ulicy Światowida do przeżycia arktycznej przygody i wspólnych zdjęć zaprasza misiowa rodzinka - mały polarny niedźwiadek i jego mama. Natomiast od strony Traktu Nadwiślańskiego wita gości świetlista karuzela z saniami i reniferami. Kolejne niespodzianki czekają na klientów w środku galerii.

Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się interaktywna Arktyczna Wyspa z zimowym placem zabaw, stanowisko do animacji, manufaktura pierniczków oraz fotel pilnowany przez polarne niedźwiedzie, na którym od 6 grudnia zasiada Święty Mikołaj.

Efektowne, zimowe dekoracje Galerii Północnej to łącznie 250 tysięcy punktów świetlnych, bazujących na energooszczędnych diodach eko-LED.

- Tworzą wyjątkową atmosferę, a dla nas są pretekstem do stworzenia świątecznej opowieści i zaproszenia gości Galerii Północnej do wspólnego celebrowania przedświątecznych przygotowań – podsumowuje projekt Emilia Szkudlarek, Dyrektor Marketingu Galerii Północnej.

Rzeczywiście, trzeba przyznać, że dekoracje w Galerii Północnej zaprojektowane zostały z wyjątkowym smakiem, w zimowej gamie kolorów. Pomyślano o najdrobniejszych szczegółach: nawet piłeczki w baseniku, do którego dzieci zjeżdżają na Arktycznej Wyspie są białe i niebieskie.

W iluminacjach Galerii Północnej dominuje motyw polarnego niedźwiedzia, a cała akcja ma również charakter edukacyjny, związany z ochroną tego ginącego gatunku. Na specjalnie ustawionych koło misiów tablicach, klienci mogą przeczytać ciekawe fakty, związane z życiem białych niedźwiedzi.

- Jako że jednym z głównych czynników zagrażających zwierzętom żyjącym w klimacie polarnym jest globalne ocieplenie, nasze dekoracje musiały spełniać szereg parametrów związanych z energooszczędnością. Ekologia jest ważnym elementem strategii Galerii Północnej i nie zapominamy o niej także w czasie Świąt - wyjaśnia Emilia Szkudlarek.

W dniach 2-23 grudnia pierwsza galeria handlowa na Białołęce zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w animacjach, które pozwolą wspólnie odkrywać magię Świąt. Niektóre atrakcje takie, jak polarna zjeżdżalnia z piłeczkami czy malowanie igloo, dostępne są już dla maluszków od 18. miesiąca życia. Przez cały tydzień w godzinach 10.00-20.00 na klientów Galerii Północnej czeka także słodka niespodzianka – Manufaktura Pierniczków. Dzieci dostają ciasto, same je rozwałkowują i foremkami wycinają i ozdabiają pierniczki, które następnie na miejscu są pieczone. Później następuje degustacja. Co ciekawe, jest możliwość skosztowania świeżo wypiekanych pierniczków w wersji klasycznej lub bezglutenowej.

Szczegółowy harmonogram świątecznych animacji Galerii Północnej dostępny jest na stronie internetowej www.galeriapolnocna.pl oraz na Facebooku.
 

JK