Zmiana poczty na Śliwicach

Mieszkańcom Śliwic od stycznia łatwiej będzie odbierać awizowane przesyłki, które zamiast na Bródno, będą trafiać do urzędu pocztowego przy Placu Hallera. Do tej pory po nieodebrany list czy emeryturę, śliwiczanie musieli jeździć aż na ulicę Łabiszyńską na Bródnie.

Taki stan trwał od lat, a przypisanie całego obszaru Pragi między rondem Starzyńskiego a trasą Toruńską do Bródna było pozostałością dawnych podziałów administracyjnych, gdy Targówek z Bródnem był częścią dzielnicy Praga Północ. Kiedy pracowało FSO, korespondencji też było znacznie więcej niż obecnie. Dla mieszkańców Śliwic wiązało się to jednak z podróżą z przesiadką i koniecznością pokonywania schodów na Trasę Toruńską. Niezadowolone były także osoby poruszające się samochodem, które jadąc na pocztę często utykały w korku, nie mając ponadto w okolicy nic więcej do załatwienia.

Po braku odpowiedzi na wcześniejsze pisma, zebrano podpisy pod petycją w tej tak ważnej dla całej społeczności sprawie. Tym razem Poczta Polska uznała nasze racje, a wydawaniem awizowanych przesyłek zajmie się urząd pocztowy przy Pl. Hallera, gdzie mieszkańcy robią zakupy czy korzystają z ośrodka zdrowia. Usługa będzie więc realizowana w tej samej dzielnicy i ze znacznie łatwiejszym dojazdem. Tym samym udała się rzecz ważna, wpływająca bezpośrednio na jakość życia mieszkańców, zwłaszcza osób starszych i tych najbardziej zapracowanych.

Karolina Krajewska