Wystawa zdjęć na budynku przy Kijowskiej 11

duży projekt, wielkie wyzwanie, ogromna satysfakcja

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Praga” już niebawem skończy 50 lat. Od początku istnienia chce być nie tylko domem dla swoich mieszkańców, ale miejscem spotkań, zabaw, wspierać wartości, którym jest bliska - rodzinie, tradycji, ale jednocześnie działać na rzecz rozwoju prawobrzeżnej Warszawy. I z takim przesłaniem Zarząd RSM „Praga” przygotował wystawę zdjęć na najdłuższym budynku w swoich zasobach, a jednocześnie najdłuższym prostym budynku w Warszawie, blisko 508 metrowym „Jamniku” przy ul. Kijowskiej 11.

Ten, jeden z najbardziej wyjątkowych bloków w Warszawie, został zbudowany naprzeciwko dworca Warszawa Wschodnia przez Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową „Praga” w latach 1969-1973 wg projektu Jana Kalinowskiego.

Teraz, dzięki decyzji Zarządu RSM „Praga” i pomysłodawczyni projektu Annie Dobosz, budynek uhonorowany został wystawą zdjęć z zasobów Spółdzielni. Obok zdjęć z lat 70-tych, 80-tych oraz 90-tych z archiwum Spółdzielni zobaczyć tam można współczesny obraz budynków z zasobów RSM „Praga”, jej najnowsze inwestycje mieszkaniowe oraz pozytywne emocje, których przekaz wzmocniony jest hasłami na granatowych i pomarańczowych tablicach, m.in. „Od blisko 50 lat dla ludzi, dla miasta”, „Budujemy od wielu lat, na wiele lat”.

Dodatkowo szczyt budynku ozdobiony został muralem z wizerunkiem jamnika, który symboliką nawiązuje do nazwy budynku - tak bowiem nazywany jest on potocznie przez Warszawiaków.

Całość świetnie komponuje się z budynkiem i spotyka się z ciepłym przyjęciem Mieszkańców, dlatego spacerując ulicami Pragi, tej wystawy nie można pominąć! Zapraszamy

Joanna Golecka

Przedruk z gazety eReSeM PRAGA nr 02 (76) grudzień 2017