Park Michałowski na nowo

Okrojony o blisko 40% w wyniku budowy Trasy Świętokrzyskiej, znajdujący się na końcu Szmulek Park Michałowski ma szansę na nowe życie. O jego ocalenie przed wycinką, a później o odnowienie od wielu lat zabiegali mieszkańcy tej części Pragi skupieni wokół Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców „Michałów”. Apele społeczników zostały wysłuchane. Pod koniec kwietnia rozpoczęły się konsultacje społeczne, dotyczące rewitalizacji parku oraz przylegającej do niego przestrzeni wokół spichlerza Michla. W tym ostatnim władze miasta planują stworzenie „Praskiego Domu Rzemiosła”, czyli przestrzeni, która zostanie udostępniona na potrzeby pracowni i warsztatów rzemieślniczych.

Konsultacje potrwają do 4 czerwca. Ich kulminacyjnym momentem będzie piknik sąsiedzki, który odbędzie się na terenie parku w sobotę, 12 maja, w godzinach 11:00-17:00. Podczas pikniku mieszkańcy wspólnie z projektantami i architektami krajobrazu będą mogli określić zakres zmian obejmujący nasadzenia zieleni, wymianę i uzupełnienie małej architektury czy poszerzenie funkcji rekreacyjnych parku.

Osoby, które nie dotrą na piknik, mogą przekazywać uwagi w formie mailowej do 13 maja, wysyłając opinie na adres: konsultacje@poledialogu.org.pl. 24 i 26 maja zostanie zaprezentowany wstępny projekt zmian. Prace modernizacyjne w Parku Michałowskim planowane są na 2019 r.

Więcej szczegółów dotyczących konsultacji znaleźć można na stronie internetowej http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/jak-odmienic-park-michalowski

MIC