Gepardzie bliźnięta w ZOO

Wielki sukces warszawskiego ZOO: miesiąc temu przyszły tam na świat dwa małe gepardy. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce 13 lat temu!

- Piątek trzynastego wcale nie musi być pechowy! - mówią pracownicy warszawskiego ogrodu zoologicznego. I mają rację, bo właśnie w piątek, 13 kwietnia samica geparda Wilma urodziła dwa kocięta – samca i samiczkę. Maluchy rozwijają się prawidłowo. Co prawda, jak wszystkie koty, urodziły się nieporadne i ślepe, jednak wystarczył miesiąc, aby z pełzających niezdarnych osesków, wyrosły na tryskające energią, zadziorne kociaki.

Gepardziątka jeszcze nie wychodzą na dwór – muszą najpierw przejść cykl niezbędnych szczepień i odrobaczenie. „W naturze” będzie można je zobaczyć prawdopodobnie pod koniec czerwca. Na razie musimy zadowolić się zdjęciami. ich opiekunowie zapraszają wszystkich zniecierpliwionych do oglądania zdjęć zamieszczonych na Facebooku, na profilu „Drapieżniki Warszawskiego ZOO”.

Jakkolwiek urodziny pięknych kotów to wielkie wydarzenie, w ZOO dzieje się dużo innych ciekawych rzeczy. Przypominamy, że trwają obchody 90-lecia warszawskiego ogrodu. W maju patronuje im Drapana – żółw błotny z warszawskiego ZOO, i w związku z tym, 26 maja będziemy świętować Dzień ¯ółwia. Przy okazji pragniemy donieść, że wejście od ulicy Jagiellońskiej już działa!

Joanna Kiwilszo