Przychodnia dla Zwierząt

Na słówka

Proszę Szanownych Państwa, w obecnej polityce historycznej oprócz tego, że zapomniano o Katyniu, od lat nie wspomina się o mordzie na 45 profesorach lwowskich z 4 kwietnia 1941 r. Czterdziestym szóstym był zwykły lekarz medycyny, pediatra i ginekolog, ponadprzeciętny poeta, tłumacz z klasyki francuskiej stu dzieł. Od 1905 dotujący i współtworzący kabaret Zielony Balonik. Balonik jako produkt gumowy był, jak sądzę, symbolem prezerwatywy, Tadeusz był solą w oku bigoterii, dewocji, świętoszkowatości, podwójnej moralności, dwulicowości duchowieństwa i rządowej hipokryzji. Tadeusz, jeden z pierwszych zwolenników równości kobiet i legalnej aborcji. Krytyk irracjonalnej mody na romantyzm, której ilość poległych możemy współcześnie policzyć. Pan Tadeusz wycofany z listy lektur szkolnych w zaplanowanym ciągu technologicznym na społeczeństwie. Pan nazywa się Tadeusz Boy Źeleński.

Obecna epidemia parwowirozowej śmierci u psów na tle krwotocznego nadostrego, ostrego i podostrego zapalenia żołądka i jelit dotyczy także sfery zwierząt za falą romantycznego ruchu antyszczepionkowego. Ruchu walki z objawami, a nie  z dociekaniem przyczyn.  

Objawy uboczne szczepień u dzieci obudziły fobie także wśród właścicieli zwierząt. Nie szczepmy, choroby zakaźnie to fikcja, szczepienia zabijają, spisek koncernów, a to nas nie dotyczy. Proszę Szanownych Państwa, prawdziwy sens istnienia lekarza weterynarii nie polega na tym, aby było miło, drogo i długo, ale na tym, aby lekarz weterynarii dbał przede wszystkim o zdrowie nas, ludzi, poprzez zdrowie naszych zwierząt. Moi klienci od początku słyszą dokładnie to, o co walczył Boy - o godność. Godność zwierzęcia i godność właściciela. Muszą być szczepienia, odrobaczenie, zabezpieczenie przed pchłami i kleszczami, a także wiedza o gatunku. Podstawą tego połączenia jest rzetelna wiedza, a nie pierdoły bez podstaw i paragon o nazwie sprzedaż usługi weterynaryjnej. Niestety, coraz bardziej zapodziewa się leczenie w gąszczu komercji i kłamliwych reklam. Okres wiosny i lata, czyli ciepły czas, to okres występowania chorób bakteryjnych i wirusowych układu pokarmowego, u ludzi mylnie określanego jako zatrucia. Okres chłodu, czyli jesieni i zimy to przewaga chorób bakteryjnych i wirusowych układu oddechowego. Czy mamy zatrucia grypą? A mamy zatrucia salmonellą? Ten paradoks wyjaśnię w następnym felietonie.

lek. wet. Zygmunt Kosacki
Jabłonna, ul. Szkolna 22A
czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13
tel. 22 782-48-88, 602-341-684
e-mail: zygakosacki@wp.pl
Pełen zakres usług