Zoo rozpoczyna zbiórkę żołędzi i orzechów

W warszawskim ogrodzie zoologicznym ruszyła zbiórka zapasów na zimę. Mieszkańcy proszeni są o przynoszenie orzechów włoskich, laskowych i żołędzi. W ramach podziękowania zoo obdarowuje bezpłatnymi wejściówkami.

Dziesięć litrów żołędzi albo pięć litrów orzechów włoskich bądź laskowych – za taką liczbę pokarmu można otrzymać bezpłatne wejście do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Mieszkańcy mogą skorzystać z wycieczki od razu lub w inny wybrany dzień, do końca 2018 roku.

Jesienne dary będą pokarmem dla niemal wszystkich zwierząt kopytnych – żubrów, bizonów, antylop, jeleni a nawet żyraf. Smakoszami orzechów są z kolei papugi i pawiany. Część zbiorów trafi do Ptasiego Azylu, miejsca przeznaczonego do leczenia i rehabilitacji skrzydlatych zwierząt. Co ciekawe, żołędzie są także lekarstwem na problemy trawienne niektórych podopiecznych zoo, dlatego pracownicy ogrodu prowadzą tego typu zbiórki już od ponad 40 lat.

W tym roku potrzebna jest jedna tona żołędzi i jedna tona orzechów. Zbiórka potrwa do 16 listopada bądź do momentu, w którym mieszkańcy przyniosą wystarczającą ilość zapasów. Podarunki przyjmowane są codziennie, w godzinach otwarcia warszawskiego zoo, tuż przy wejściu od strony ul. Ratuszowej oraz drugim, obok Mostu Gdańskiego.

Szczegóły na temat postępów akcji są publikowane na fanpage’u Miejskiego Ogrodu Zoologicznego a także na stronie internetowej:  zoo.waw.pl.