Lewica rozpoczyna kampanię na Pradze

3 września w samo południe na placu Hallera w sercu Pragi II Andrzej Rozenek kandydat komitetu SLD Lewica Razem na prezydenta Warszawy i warszawskie struktury komitetu rozpoczęły kampanię wyborczą do zaplanowanych na 21 października wyborów samorządowych.

„Zaprosiliśmy was na plac Hallera. Jesteśmy w centrum Pragi. Nieprzypadkowo. Warszawa jest podzielona na prawo- i lewobrzeżną. Praga zawsze była traktowana gorzej, zawsze była częścią wykluczoną, zaniedbaną. Będziemy to zmieniać. A przecież może być piękna wystarczy popatrzeć na Ząbkowską – mówił kandydat SLD na konferencji. Startujemy pod hasłem Warszawa społeczna.

Przedstawiono liderów list w poszczególnych okręgach. Na Pradze Północ i Białołęce będzie nim Jan Artymowski, sekretarz generalny Stronnictwa Demokratycznego, które wspólnie z SLD i 22 innymi ugrupowaniami wspólnie wystawia list wyborcze. Na sąsiedniej Pradze Południe listy otworzy Monika Jaruzelska, a na Targówku jedynkę otrzymała Anna Maria Żukowska - rzecznik prasowy SLD, na Śródmieściu wystartuje do rady Andrzej Rozenek, na Mokotowie - Sebastian Wierzbicki szef SLD w Warszawie, na Woli - profesor Jan Hartman, na Bemowie wieloletni radny Andrzej Golimont, liderem Ursynowa będzie były poseł SLD Piotr Gadzinowski, na Bielanach liderką będzie Krystyna Barbara Kozłowska, była rzecznik praw pacjenta. Ciekawie prezentują się także listy lewicy do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z Warszawy: jedynkami zostały Katarzyna Maria Piekarska - południowo zachodnia część Warszawy i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska - północno-zachodnia część Warszawy - byłe posłanki i profesor Danuta Waniek - cała prawobrzeżna Warszawa, była szefowa kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.